Kateřina Mejsnarová

Autorka Kateřina Mejsnarová je do Afriky blázen již od malička. Touha po poznání Afriky ji dovedla až na vysokoškolské studium Mezinárodních rozvojových studií do Olomouce, kde poznala spoustu nadšených lidí stejného smýšlení. Tam také začala s prací pro neziskovou organizaci Maendeleo, která podporuje pomocí mikropůjček tanzanské farmáře. Dvouměsíční pobyt ve vesnici byl pro ni velkou zkušeností. Pobyt v Africe si prodloužila až do Vánoc. Po Usangu ji čekal neuvěřitelný měsíc cestování, plný překvapení a občasných nástrah nízkonákladových cestovatelů. Realizovala výzkum-evaluaci rozvojového projektu Veselé třídy v Malawi. Miluje horskou turistiku, ale i vodní radovánky


Články autora

Tváří tvář stále usměvavým Tanzáncům i nespoutané divočině
Safari

Tváří tvář stále usměvavým Tanzáncům i nespoutané divočině

Afrika, černý kontinent, nepracující černoši, chudoba, nepokoje, nemoci. Kdo si jako první představí krásné původní lesy, divou zvěř a úsměv na tváři místních lidí? Já ano, ne kvůli tomu, že bych byla velký optimista, ale kvůli tomu co jsem v Africe zažila. A vím, že nejsem jediná.

Toulky zapomenutou plání Usangu v Tanzánii
Cyklocestování

Toulky zapomenutou plání Usangu v Tanzánii

Afrika dnes není žádná neznámá a Tanzanie už vůbec ne. Mnoho z Vás už určitě slyšelo o proslulém kráteru Ngorongoro, o národním parku Serengeti nebo o ostrově Zanzibar. Málokdo ale někdy zaslechl o pláni Usangu nebo o vesničkách Malawatu a Mahango. Přečtěte si reportáž od Kateřiny Mejsnarové, stojí za to!