Automobilem na dovolenou: Do kterých evropských destinací vyrazit?

Automobilem na dovolenou: Do kterých evropských destinací vyrazit?

Dovolená automobilem představuje svobodné cestování s pohodlným dojezdem ke všem turistickým místům. Navíc Evropa je pro cestování automobilem naprosto ideální. Hustá dálniční síť a relativně krátké vzdálenosti mezi velkými městy poskytují neomezené možnosti k zastavení, odpočinku a poznání jednotlivých míst. Do kterých zemí se vydat vlastním vozem na dovolenou?

Chorvatsko, stálice dovolené automobilem

Do Chorvatska směřují po vlastní ose každoročně tisícovky Čechů. Cesta autem do Chorvatskatrvá z Prahy do Splitu přibližně deset a půl hodiny. Samozřejmě vždy záleží na trase, kterou zvolíte i na hustotě silniční dopravy.

Po cestě do Chorvatska se nabízí hned několik turistických zastávek. Pokud cestujete s dětmi a máte dostatek času, doporučujeme zastávku ve Vídni s návštěvou zoo a zámeckého parku Schönbrunn. Příjemnou zastávku s nevelkou zajížďkou poskytují také chorvatská Plitvická jezera.

Do Itálie za mořem i za lyžováním

Na dovolenou automobilem do Itálie se jezdí celoročně. V zimě na sever za lyžováním na alpských vrcholcích, v létě na jih za mořem. Výhodou dovolené v Itálii je relativně blízká dostupnost moře. Do letoviska Bibione, které je na severu Itálie dojedete z Prahy za osm hodin. Na cestu do oblíbeného Toskánska počítejte minimálně s desetihodinovou cestou.

Cesta autem do Itálie má mnoho turistických lákadel. Na jižní trase přes České Budějovice se můžete zastavit v rakouském Salcburku, kterému se také přezdívá Řím severu. Úžasnou dominantu města tvoří pevnost Hohensalzburg, která se vypíná přímo nad historickým centrem města. Naopak na východní trase se zastavte v Innsbrucku, který je perlou v srdci Alp.

Svobodné cestování po Anglii

Automobilem lze vyrazit také do Anglie. Přestože se to na první pohled může zdát daleko, není tomu tak. Do francouzského přístaviště Calais dojedete z Prahy za deset hodin. Po překonání lamanšského průlivu železničním eurotunelem se můžete vydat vstříc svobodnému cestování po Velké Británii. Cesta automobilem do Anglie nemusí být náročná, pokud se na noc zastavíte v německém Frankfurtu nad Mohanem nebo popojedete dál do Kolína nad Rýnem.

Do Německa, Rakouska a Polska za pár hodin

Zapomínat nesmíme ani na naše nejbližší sousedy. K nejdostupnějším destinacím pro dovolenou automobilem patří Slovensko s celou řadou přírodních památek i termálních pramenů. Přímo neomezené možnosti horských výšlapů a okouzlující přírodu nabízí Rakousko i německé Bavorsko. Z Prahy do Salcburku automobilem dojedete přibližně za čtyři hodiny.

Příznivce městské architektury, historických památek ale i zábavních parků či Baltského moře potěší dovolená v Polsku. Přitom nemusíte nutně jezdit až na sever. Nádherným místem je královské město Krakov, do kterého z Prahy dojedete do 5 hodin. Navíc pouhých 50 km od Krakova se u městečka Zátor nachází obří zábavní park Energylandia.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: