Alpské město Bad Reichenhall: lázeňská atmosféra se potkává s původní přírodou

Alpské město Bad Reichenhall: lázeňská atmosféra se potkává s původní přírodou

Bad Reichenhall je městem pod Alpami plným příjemných kulturních zážitků a blahodárných přírodních pokladů. Je úplně jedno, zda podniknete krátký výlet, nebo se zdržíte delší dobu.

Návštěvníci všech věkových kategorií tady najdou ty nejlepší podmínky k nalezení sebe sama a zdroj nové inspirace.

Jednodenní královská procházka obklopená horami v Bad Reichenhallu

Den v alpském Bad Reichenhallu pro Vás začíná uvolněnou atmosférou při královské snídani na prosluněné terase s nádherným výhledem na horská panoramata. Dopřejte si sklenku perlivého prosecca! To ve Vás probudí život a chuť na zážitky, které tu dnes na Vás čekají. Jdeme na to!

Kolem mondénních vil a stylových historických budov se projdete nejdříve Královskou lázeňskou zahradou s jejími botanickými pozoruhodnostmi. Květinové moře Vás přivítá svůdnými barvami a vůněmi. Od prvních teplých jarních dní až do pozdního podzimu se zlatavým listím tady uvidíte vždy nové kvetoucí záhony. V lázeňské zahradě byste měli v každém případě udělat odbočku k alpskému inhalačnímu centru se slanými prameny Gradierhaus a tam hluboce dýchat slaný vzduch. Slaná voda tady odkapává z černých trnů a rozprašuje kapky solanky na nejjemnější částečky – díky tomu slaný roztok uvolňuje a osvěžuje hlavu. Kdo si chce opravdu udělat čas, může si vyhledat stinné místo pod stromem a uvolněně si číst knihu v „léčivé zahradě“, nebo přemýšlet o příjemných věcech. Teď se ovšem vypravíme na pěší zónu.

Pěší zóna se svým šarmem a jako průvodce nákupy na pozadí nádherné kulisy hor – to činí z Bad Reichenhallu přitažlivý cíl dovolenkářů z celého světa. Nespočet příjemných malých obchůdků, pitoreskních kaváren a restaurací vyvolají jednoduše chuť vydat se na objevitelskou cestu. Zastávku je třeba v každém případě udělat v kavárně Café Reber-Stammhaus a dopřát si proslulé Mozartovy koule. Milovníkům piva doporučujeme prohlídku renomovaného rodinného pivovaru Bürgerbräu, který je ve městě připomínán od roku 1494. Už od roku 1493 ostatně existuje tzv. „reichenhallský zákon o čistotě piva“, který je starší než bavorský zákon o čistotě piva (Bayerisches Reinheitsgebot) z roku 1516. Jedná se o jakési nařízení o výrobě piva, který povinně platil pro každého sládka.

Když už jsme u ochutnávek: chléb z alpské solanky, minerální voda z Bad Reichenhallu a přirozeně značková sůl z Bad Reichenhallu by se měly zapsat na seznam Vašeho nákupu. Speciální pochoutky nabízejí restaurace a občerstvení během sezóny pod označením „kuchyně alpského města“. Na oběd se zastavíme v jedné z pivních zahrad a tuto nabídku využijeme. Teď ale rychle zpátky do hotelu, malá přestávka na vytrávení, městské oblečení vyměníme za něco pořádného na sebe a vyrážíme do přírody – na programu je pěší turistika!

Tady, v oblasti nazývané Berchtesgadener Land, je svět ještě zcela v pořádku. Na pěší turistiku je tu vždy správná sezóna. V okolí Bad Reichenhallu zažijete tu správnou turistickou atmosféru. Je jedno, jestli se projdete kolem třpytivého jezera Thumsee, podniknete objevnou cestu podél potrubí se solným roztokem, nebo vystoupáte na Zwieselalm – Vaším stálým průvodcem bude svět hor se svou flórou a faunou. Nebo si vyjedete nejstarší původní kabinovou lanovkou na světě, „starou alpskou dámou“, na domovskou horu Predigtstuhl. Nahoře Vás přiláká nejen svůdný výhled na okolní horské hřebeny, ale i kulinářské speciality v horské restauraci s velkou střešní terasou. Okružní vycházka vede k idylické horské chatě Schlegelmulden-Alm, tam si můžete dopřát pořádnou svačinu nebo vynikající jablečný závin.

Uvolnit se můžete v lázeňském a rodinném wellness-resortu RupertusTherme. Den můžete nechat doznít při relaxační masáži a pak se ponořit do temperovaného bazénu se solným roztokem a výhledem na překrásná horská panoramata obklopující Bad Reichenhall. Můžete se kochat rudým západem slunce a cítit, jak se tělo a duše pomalu dostávají do rovnováhy.

Abychom nezapomněli na další smysl: Lázeňský koncert s filharmoniky z Bad Reichenhallu patří také k perfektně strávenému dni ve městě pod Alpami.

Dobře naladěni můžete už večer plánovat další dobrodružství. Co třeba nějaký kurz na reichenhallské akademii umění? Jeho účastníkům tu renomovaní umělci předávají své vědomosti a dovednosti. Při návštěvě města nesmí přirozeně chybět akce pořádané v nádherných historických budovách kolem Královské lázeňské zahrady, v kasinu, divadle, na Radničním náměstí nebo v památkově chráněných budovách areálu Alte Saline. O co nejlepší zábavu bez ohledu na rozmary počasí se stará kultovní kino Park-Kino se svou programovou nabídkou. Nebo můžete zkusit své štěstí v kasinu.

Navštívit byste měli také starou čtvrť Florianiviertel s jejím venkovským charakterem. Tady se nachází nejstarší část Bad Reichenhallu. Centrum představuje náměstí Florianiplatz s malými obchůdky a dílnami. Tento klenot města si v jádru uchoval svůj původní charakter z doby kolem roku 1600. Pořádají tady rádi tradiční slavnosti, jako například stavbu májky s ozdobenou velikonoční kašnou.

Oblast a její obyvatele poznáte nejlépe při pořádání trhů a slavností. Abyste zažili tu správnou atmosféru, jste zváni na návštěvu vinobraní, městských slavností, Solných slavností, festivalu alpské klasiky, dýňového trhu, podzimního festivalu a adventní doby s vánočními trhy.

Alpské město Bad Reichenhall – místo, kam se cesta vždy vyplatí!

Logo

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí