Adirondacký park – útěk mimo hranice všednosti

Adirondacký park – útěk mimo hranice všednosti

Úžasné přírodní scenérie, 46 „čtyřtisícovek“ i zábavní park s Great Escape se skutečnou americkou klasikou, dřevěnou horskou dráhou. V Adirondackém parku zažijete tu pravou Ameriku.

Adirondacké pohoří se rozkládá v severovýchodní části USA na 6 milionech akrů půdy a je součástí Adirondackého parku. Samotný park byl založen v roce 1892 a svou rozlohou se tak řadí mezi největší přírodní rezervace v USA. Nachází se zde nespočet jezer, vodních toků i turistických tras. Díky své zatím neporušené přírodě je ideálním místem pro všechny milovníky přírody a outdooru.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Nachází se zde tzv. Adirondack High Peaks, známé také jako 46ers, což je název pro 46 vrcholků hor, které se v Adirondackém pohoří nacházejí. Původně se věřilo, že všechny vrcholky měří více než 4000 stop (1219 m), pozdější průzkum však ukázal, že čtyři z těchto vrcholků měří o něco méně a naopak jeden vrcholek, který měl být zahrnutý, byl přehlédnut. Vzhledem k této již zaryté tradici, však nebyl žádný vrchol ze skupiny, ani odstraněn, ani přidán.

Nejširší nabídku průvodců a map USA (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Olympijské městečko

Asi nejznámějším místem z celých Adirondackých hor je Lake Placid známé díky Olympijským hrám. Hned dvakrát mělo tohle malé městečko tu čest stát se dějištěm zimních olympijských her. Poprvé v roce 1932, podruhé v roce 1980. Navštívit můžete mnoho Olympijských atrakcí, bez ohledu na to v jakém ročním období zde zavítáte. Včetně bobové a sáňkařské dráhy. Pokud si myslíte, že k letu jsou třeba křídla a nevadí vám výšky, rozhodně navštivte skokanský můstek. Zjistíte, že v případě skokanů na lyžích tohle pravidlo zřejmě neplatí, jen pozor ať se vám z té výšky nezatočí hlava.

V blízkosti Lake Placid ve městě Wilmington se nachází pátá nejvyšší hora New Yorku a jedna z 46ers Whiteface (1483 m), ze které se vám naskytne jeden z nejkrásnějších pohledů na celé pohoří Adirondackých hor a za jasného počasí i na montrealské mrakodrapy. Whiteface je naprosto unikátní hora, díky jedinečnému přístupu. Autem se zde dostanete přímo pod její vrchol, a pak vyjedete výtahem až nahoru. Co by Američané pro své pohodlí nevymysleli. Ti zdatnější mohou využít perfektně vybudované stezky.

Ve stínu hory Whiteface můžete podniknout dech beroucí procházku k Adirondackým vodopádům High Falls Gorge. Moderní mosty se skleněnou platformou a upravené turistické stezky vám umožní vychutnat si pohled na nádherné vodopády, žulové skály a přírodní jezírka. Vodopády jsou přístupné během celého roku.

Kousek americké historie

Dalším impozantním místem je Great Camp Sagamore, komplex 27 budov umístěných zasazených do téměř nedotčené krajiny. Great Camp Sagamore pochází z roku 1897 a dnes je národní kulturní památkou. Kemp se proslavil díky rodině Vanderbilů, kteří byly v letech 1901-1954 jeho vlastníky. Všechny tyto budovy byly postaveny tak, aby bohaté rodiny mohly i nadále žít v luxusu, a to i v odlehlé „divočině“ New Yorku. Dnes je Sagamore Camp díky své autentičnosti více než jenom obyčejný hotel nebo resort, je to i kousek americké historie.¨

Na půli cesty mezi New Yorkem a Montrealem leží jezero Lake George, přezdívané jako královna amerických jezer. V jeho blízkosti si můžete užít všechny radovánky, které k Americe už neodmyslitelně patří. „Zašopovat“ si v Adirondack Outlet Mall a pobavit se v parku Six Flags Great Escape. Ten byl původně otevřen v roce 1954 jako Storytown USA. Dnes park nabízí více než 135 suchých i mokrých atrakcí. Nejznámější z nich je dřevěná horská dráha Comet, původně známá jako Crystal Beach Cyclone, přestavěna a znovu vzkříšena v roce 1994. Comet je považovaná za top dřevěnou horskou dráhu v severní Americe i ve světě. Zde zažijete pravou Ameriku!

Vzhledem k obrovské rozloze Adirondackého parku je tohle jenom malý výčet míst, které můžete při návštěvě Adirondackých hor navštívit. Adirondacký park je perfektním místem pro pěší turistiku, lezení a horolezectví, rafting, kánoying, rybaření, lovení, lyžování nebo odpočinek u jednoho z Adirondackých jezer. Dech beroucí výhled na Adirondackou přírodu je už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí