5 tipů, jak si užít Bali na maximum

5 tipů, jak si užít Bali na maximum

Nejkrásnější pláže, bohatý podmořský i kulturní život, rýžová pole, surfování… Pokud existuje země, která vás ohromí svou rozmanitostí, tak je to právě Bali.

Proto se vyplatí tuto zemi náležitě procestovat a s otevřenou náručí přijmout všechny krásy, které nabízí. Co udělat proto, abyste si Bali užili na maximum?

1. Navštivte ty správné části a ostrovy Bali

Bali si užijete na maximum jedině tehdy, když víte, kam vyrazit. Povinnou zastávku si udělejte v Seminiyaku, kterému se také přezdívá Meka Bali. Klidnější atmosféra, romantické resorty a typické balijské scenérie pak náleží jižnímu letovisku Jimbaran. Hned vedle něj se rozprostírá městečko Uluwatu. To se pyšní dramatickými útesy omývanými tyrkysovým oceánem. Pro výletování pak vybírejte mezi ostrovy Nusa Penida, Nusa Ceningan a Gili, kde najdete mimo jiné výborné podmínky pro šnorchlování.

2. Bali je ráj surfařů. Zasurfujte si!

Láká vás surfování, ale zatím se k tomu ne a ne odhodlat? Na Bali máte díky surfařským školám perfektní příležitost sjet si svou první vlnu nebo vypilovat své stávající surfařské dovednosti. Nejlepší podmínky pro surfování nabízí Uluwatu, Padang Padang – ten ocení hlavně začátečníci – a Kuta beach.

3. Zažijte západ slunce v chrámu Uluwatu

Na Bali se nachází spousta chrámů a stejně tak spousta míst, kde spatříte nádherné západy slunce. Věřte nám, že ten, který se před vámi rozprostře v chrámu Uluwatu za doprovodu tance Kecak, si budete pamatovat už navždy.

4. Dopřejte si alespoň jednu noc v luxusní vile

Bali je jednou z těch zemí, kde se v hotelu snadno vyspíte a nasnídáte za 100 korun, ale třeba i za desítky tisíc korun na noc. Luxusní vily tu rostou jako houby po dešti, a třebaže vás tento typ ubytování vůbec neláká, alespoň jednu noc v takové vilce s infinity bazénem (bazén s přepadem) na Bali zkrátka musíte zažít.

5. Pronikněte do tajů balijské kuchyně

Může se zdát, že balijská kuchyně se skládá pouze z rýže a rýže. Ano, z velké části v ní rýže figuruje, nicméně doprovází ji spousta dalších úžasných chutí a vůní, které si snadno oblíbíte. Jedná se třeba o maso na nejrůznější způsoby (v kombinaci s omáčkami se jim říká “Satay”), nudle s arašídovou omáčkou nebo závitky. Tajemství balijských pokrmů zcela odhalíte v Ubudu, kde toho za půl dne také nejvíce ochutnáte, uvidíte, a po absolvování lekce vaření se i mnohé naučíte.

Nejširší nabídku průvodců a map Indonésie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí