4 vtipné a graficky vypiplané cestovatelské hry

4 vtipné a graficky vypiplané cestovatelské hry

  Známá grafička a ilustrátorka Lucie Ernestová ve spolupráci s HedvabnouStezkou.cz přináší konečně pravé cestovatelské stolní hry. Sada her na cesty je pro naše čtenáře jen za 220 Kč. Nejlepší z nich se jmenuje… Hedvábná stezka.

A jak to všechno vzniklo?

Jsem ilustrátorka, grafička, máma dvou kluků a zasloužilá(vysloužilá) backpackerka. Před třemi lety mě napadlo nakreslit mým klukům hry, které by je doopravdy bavily, byly veselé, hezky nakreslené, skladné na cesty, přiměřeně dlouhé a taky trochu vzdělávací. Doposud jsem vymyslela a nakreslila 12 stolních her uspořádaných do tří knížkoher.

Letos konečně přišla příležitost k vytvoření her na moje srdeční téma a to je cestování a zeměpis. Pro moje kluky David 9 a Lukáš 7 jsou mapy něčím, co zavání dobrodružstvím, skrytými krajinami, objevováním… Vytvořit hru do reálných map byla velká výzva. Navíc jsem si dala za cíl, že tentokrát tu kromě náhody bude občas hrát roli i vlastní rozhodovaní i taktika. Do hry jsem zahrnula získávání tolarů, které posléze můžete takticky využít ve svůj prospěch.

Chcete-li si sadu zábavných cestovatelských her vyzkoušet na svých výpravách za dobrodružstvím, objednávejte na www.herniplany.cz. Nejen děti, ale i dospělí ocení poučnou a veselou zábavu, kterou si můžou vzít s sebou do přírody, k vodě i na dlouhé přejezdy vlakem. Běžná cena je 290 Kč, čtenáři HedvabneStezky.cz mají zvýhodněnou cenu za 220 Kč. Stačí při nákupu v kolonce zatrhnout Jsem: čtenář hedvabnastezka.cz.

Nenásilné učení zeměpisu nebylo třeba podporovat cílenými herními úkoly, ono jde při hraní prostě samo… Jednou jedete do Asie, pak do Afriky nebo na severní pól, neustále se rozhodujete, kam že se to vydáte. Ve hrách se tak zeměpisná místa a města neustále komunikují.

Evropou křížem krážem

Evropou křížem krážem je jednoduchá i trochu taktická hra, která pozoruhodně graduje. Neustále se v ní řeší, které hlavní město obsadíte svým žetonem, přičemž si je náležitě procvičíte. Napříč Evropou vede spousta cest  a vy můžete chodit, kudy chcete.

Hra s názvem Hedvábná stezka

Objevitelská

Ach ty mapy!!! Bylo pro mne velkým vzpomínacím dobrodružstvím kreslit v mapě místa, která jsem kdysi navštívila. Mám za sebou dohromady skoro 3 roky různého toulání, žití a pracování po světě, které už jsou sice dávno pryč, ale mnohé ve mně zanechaly. Mám nesmírný obdiv k velkým objevitelům a cestovatelům, kteří kdysi putovali do neznáma navzdory předsudkům společnosti.  Rozumím jejich odhodlání a jsou pro mě nekonečnou inspirací se svými konkrétními příběhy…Nansen, Magellan, Kolumbus, Battúta, Amundsen, Livingstone, Bruce…prostě frajeři otevřeni všemu novému. Lidské možnosti a vůle v jejich podání jsou opravdu nekonečné…

Trasy jejich výprav jsou součástí hledaček ve hře Objevitelská. Cílem této hry je obsadit 3 významná místa naší Země. Cestovat můžete libovolným směrem, cestou získáváte tolary, které můžete uplatnit při soubojích s piráty nebo pro rychlejší postup. Hra má spád a možnost rozhodovat jestli pojedete na severní pól, k Viktoriiným vodopádům nebo na Machu Picchu ji dodává cestovatelskou atmosféru. Náš Lukáš vždy nutně musí obsadit všechna místa s pyramidami, bez ohledu jestli je to výhodné nebo ne. I tak do hry můžete promítnout své cestovatelské touhy.

Hedvábná stezka

Hra hedvábná stezka bude zase příjemnou vzpomínkou pro ty, kteří cestovali po Asii nebo tam jeli po zemi. My si hru prokládáme historkami z míst, která jsme sami navštívili.  Je to hra s příběhem, kde v její první části putujete po starodávných obchodních stezkách Asie, při každém vstupu do města získáváte tolary a to i tehdy, když se tam dostanete z trestného políčka, když váš velbloud dostane třeba průjem, nebo vás vrátí zpět čínská policie…

4 cestovatelské hry

Poté co dorazíte do Kalkaty nebo do Šanghaje, musíte si na rybářské lodi vydělat zbytek peněz na loď vlastní, se kterou se vydáte na cestu plnou nástrah zpět do Evropy. Pokud se neustále nevracíte pro opilého kapitána a máte na cestu dost peněz na vykoupení z nesnází, máte velké šance zvítězit!

Horolezecká čtyřka

Hra Horolezecká čtyřka je vsazena do panoramatu nejvyšších vrcholů světa a na vaši hru dohlížejí Reinhold Messner a Sir Edmund Hillary s Tenzingem. Je jen pro dva hráče a její pravidla vychází z principu piškvorek. Zdá se sice jednoduchá, ale o to složitější je vyhrát. Občas mi to můj syn nandá zvlášť ve chvílích, kdy vymýšlím buhvíjakou taktiku a zapomenu sledovat jeho kulišácké tahy.

Honba za pokladem

Letos před prázdninami jsem pro děti připravila ještě jednu novinku. Lukáš s Davidem milují hru Honba za pokladem, která se trochu podobá stopované. Kolem našeho nového domova máme krásný les, plný kamenných skrýší. Ofáborkuji trasu až k místu, kde schovám poklad. Na trase ukryji kartičky s úkoly a hurá do přírody.

Už mě ale omrzelo pořád vymýšlet a vypisovat úkoly, tak jsem jednou sedla a vymyslela to najednou. Vydávám teď hru se 16 zalaminovanými kartami, na kterých je dohromady 64 vědomostních a dovednostních úkolů. Je to ale udělané tak, že pro jednu hru stačí plnit úkolů jen 8 a ty ostatní jsou tam pro příště, aby se hra neomrzela. Pro dobrodružný fantasy nádech jsou kartičky rozděleny podle 4 živlů – voda, oheň, země, vzduch. Hra má i další varianty pro hraní na zahradě i v místnosti. Dá se využít i na dlouhé výpravy, kdy se dětem už moc nechce šlapat. Jednoho člena vyšlete dopředu schovat kartu a ostatní ji pak hledají a plní daný úkol. Určitě se vám bude na prázdniny hodit.

Všechny tyto cestovatelské hry plné dobrodružství a cest do dalekých a neznámých krajin se výborné hodí na dlouhé výlety. Koupit si je můžete v jedné sadě s názvem 4 cestovatelské hry na webu www.herniplany.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: