4 destinace, kam vyrazit na líbánky v roce 2019

4 destinace, kam vyrazit na líbánky v roce 2019

Konečně jste si řekli své „ano“, úspěšně zvládli náročné svatební přípravy, užili si svatební den a teď byste rádi vyrazili na svatební cestu. Ale kam vyrazit, když se vám naskýtá tolik možností? Přinášíme vám seznam 4 destinací, kde vás letos čekají nezapomenutelné líbánky.

1. Srí Lanka

Srí Lanka dobývá bucket listy všech cestovatelů a do povědomí se dostává i jako destinace stvořená pro nezapomenutelnou svatební cestu. Není divu, nabízí totiž od všeho trochu: úžasné pláže, bohaté kulturní zázemí i podmořský život, panenskou přírodu, výborné jídlo a především – příznivé ceny. Jedná se tedy o ideální volbu pro všechny páry, kteří chtějí do společného života vstoupit s množstvím nových zážitků a exotických vzpomínek bez toho, aniž by za svatební cestu utratili statisíce korun.

Jako novopečení manželé si na Srí Lance nenechte ujít přímořské letovisko Bentota, kde najdete krásné široké písečné pláže, které jsou jako stvořené k vodním sportům a obklopené bohatou faunou. Na pestrém pouličním trhu ochutnejte denně čerstvé ovoce, zeleninu a ryby. S projektem na záchranu mořských želv se zase seznamte na místních farmách, odkud jsou malé želvičky vypouštěny do moře.

Dominantou města Tangalee je hodinová věž a chrám Wewurukannala s 50 metrovou sochou Buddhy. V blízkosti Tangally leží skalní klášterní chrámový komplex Mulkirigala a gejzír Hoo-maniya, který tryská z 20 m hlubokého otvoru ve skále.

Pokud preferujete více klidu a soukromí a méně turistů, zavítejte do Trincomalee na severovýchodním pobřeží ostrova. Navštívit zde můžete posvátné hinduistické svatyně Kovil, koloniální portugalskou pevnost Fort Frederic nebo nedaleký Swami Rock (Skok milenců) a pěkným výhledem na město.

Takřka na okraji srílanských hor najdete vesničku Ella, odkud není problém udělat si výlety do nejvyšších pasáží ostrova.

2. Maledivy

Maledivy, pohádkové ostrovy uprostřed tyrkysově modrých vod Indického oceánu, se drží na prvních pozicích v žebříčcích TOP líbánkových destinací i letos. I kdybyste stokrát viděli fotky bílých písčitých pláží a nadstandardně vybavených bungalovů, naživo vám stejně učarují. Máte totiž pocit, že jste se ocitli na soukromých ostrovech úplně jiné planety, kde čas neexistuje a kde se sny stávají skutečností.

V resortech jako Gili Lankafushi, Soneva Fushi a Huvafen Fushi se o vás jako o novomanžele královsky postarají a zároveň vám poskytnou dostatek prostoru užít si ničím nerušenou romantiku.

Nejširší nabídku průvodců a map Malediv (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

3. Soufriere, Svatá Lucie

Karibik skrývá nespočet pokladů, rozumějte ostrovů, které lákají svými bělostnými plážemi i azurovým oceánem.

Ostrov Svaté Lucie, který je celý pokrytý úrodnou sopečnou půdou, vás okouzlí nejen nádhernými plážemi obklopenými průzračným a teplým mořem, ale i dechberoucí přírodou, které dominuje několik sopek, jako jsou Mount Gimie či Qualibou (950 m). V čele potom stojí pohoří Piton. Nejpůsobivější jsou zalesněné sopečné vrcholyGros Piton a PetitPiton na západním pobřeží ostrova, které protíná několik krátkých řek.

Vrcholky se před vámi otevřou přímo z resortu Ladera, kde si můžete si vybrat, zda se na zelenkavé hory budete dívat ze soukromého bazénku nebo z romantické houpačky.

4. Řecko

Když zabrousíme do Evropy, zjistíme, že Řecko nabízí mimo věhlasné Santorini a Mykonos i řadu dalších ostrovů, které jsou pro líbánky ideálním místem. Patří mezi ně například vulkanický ostrov Milos, jenž vás osloví bělostným skalistým pobřežím a poklidnou atmosférou. Za návštěvu ale bezesporu stojí i ostrov Folegandros. Zde máte jistotu mírumilovné a klidné dovolené.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: