USA

Work and Travel 2014 bez agentury

Tsereg

Ahoj lidi, chci se Vas zeptat, zda se da jet na Work and Travel do USA bez agentury. Nekde jsem cetl ze se to neda, ale pokud bych si obehal vsechny dokumenty sam, tak by to prece jit melo ne? Chci tam jet sam, abych se lepe naucil anglicky a dostal bych i vic penez urcite nez kdybych to mel pres agenturu, ktera si neco strhava z platu, krome tech poplatku za sehnani prace a poskytnuti tech dokumentu. Pokud nekdo uz byl na work and travel na vlastni pest, tak prosim o instrukce, nikde jsem to nenasel. Dekuji.

Zkušenosti čtenářů

A co tahkle se zeptat na US konzulátě?

Janča

Ahoj, tak přesne tuhle otázku jsem řešila v září 2013 po návratu z WaT na příští léto a bohužel to nejde. Pořád jsem věřila, že když si seženu job offer, tak už pak všechno půjde hladce, ale není tomu tak. Ptala jsem se i přímo na ambasádě a tam mi doporučily jako jedinou možnost nějaké sezóní víza H2B nebo co, přičemž ve zkratce celý proces byl poměrně zdlouhavý a nebylo vůbec jasné, zda víza vůbec dostaneš. Pokud jedeš na krátkou dobu jako jsou 3-4 měsíce musíš jet s agenturou, jinak tam legálně pracovat prostě nemůžeš. Nikdo ti ty všechny papíry, co potřebuješ jinak nedá (DS-2019 atd.)

Nakonec jedu letos opět s agenturou…asi kdyby to bylo tak jednoduché, neexistovaly by takové agentury a každý by jezdil sám 🙂 Mají to hold vymyšlené.
Přeju hodně štěstí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: