Kanada

Zapad Kanady – cerven 2015

Honza

Zdravim,

co tak si dat v cervnu zapad Kanady – hlavne parky – Jasper, Banff, Kelowna, Vancouver Island, atd. – je toho tady spousta. Nyni jsem ve Whistleru a na konci kvetna mi konci WHV, takze pak je v planu cestovani. 🙂

Jiz jsme pravdepodobne 2, takze to vypada na pujceni auta, spani pod stanem, varit si, atd. = low cost cestovani.

Honza

Zkušenosti čtenářů

Ssss

Ahooj, prosím Tě, dal by jsi mě na sebe kontakt (e-mail) ..Ráda bych se přidala :))) ..díky

Honza
Ssss:

Kdyz kliknes na moje jmeno, tak ti to vyskoci to Outlooku s mym emailem. 😉

West coast Je super. Akorat bacha, na kempovani se musite vetsinou zaregistrovat dopredu. Par mist Je first come first serve.
Ziju Uz pet let na Vancouver island. Pokud stihnete, Tak Saltspring island Je super a dalsi ostrovy. Tofino Je bezva. Plaze podel ostrova krasne. Vancouver ok. Victoria super. V lete je I spousta super festivalu.

Pokud budete jen Tak nekde spat pod stanem Tak se nedoplatite pokud vas chyti. Jakoze chyti 🙂
Taky bacha na medvedy a kuguary. Na noc jidlo lepe veset vysoko na strom.

Honza

Tak jsme stle pouze 2. To se tady nenajde nekdo dalsi, kdo by chtel skouknout krasy zapadu Kanady? 🙂

Honza

Tak zmena – nakonec to vypada, ze budu sam. Co tak projet Banff, Jasper a okolí od 8.6. – 22.6. – pujcili by jsme si auto ve Vanu a vratili opet ve Vanu. Jak jsem jiz psal, jde mi hlavne o treky, cim vic, tim lip a low-cost. 🙂 23.6. ficim vlakem z Vanu do Toronta, takze koncove datum je pevne. Vykop akce muzeme lehce poupravit. 😉 Díky za reakce.

Stranger

Přemýšlíme výhledově (letos už ne) o Kanadě cca na 3 týdny na západ. Projeli jsme loni západ USA a stálo nás to ve dvou za 3 týdny něco kolem 100 tis. Kolik myslíte, že by takové 3 týdny mohly vyjít v Kanadě?

Libor

Srovnání mám 6 let staré a tehdy bylo citelně dráž (o desítky %) na západě Kanady než na západě USA (benzín, půjčení auta, rychlé občerstvení, vstup do NP, kempy včetně málo možností spaní mimo kemp na jihozápadě). Pokud nechcete ubytování ve stanu, bude záležet na období. O prázdninách je nejen drahé, ale je třeba rezervovat.

Libor:

Vsevedouci Libor promluvil…

To neni Libor, to je Wikipedia co za nej mluvi, jinak zna vsecko na svete nejlip.

Vsechno zna hlavne o Jizni Americe ze by musel byt aspon 150 roku starej na to co pise.

Libor

13 měsíců cestování po Jižní Americe a další 3 roky v součtu jinde se dá snadno zvládnout i v mladším věku. Znalosti se získávají nejen vlastní návštěvou, ale i rozhovory s dalšími cestovateli a místními a přečtením průvodce. Dostatek peněz a času na cestování je jen otázka životních priorit a taky to chce získat nějakou kvalifikaci, aby si člověk vydělal víc než minimální mzdu.

pdmlynek

No, né že bych chtěl s Liborem nesouhlasit, ale mě to nikdy nepřišlo že by ceny v Kanadě a USA se od sebe moc lišily.

Libor
pdmlynek:

Tak to máš asi dost peněz, že neřešíš nějaké stovky dolarů navíc. Ceny benzínu jsou v Britské Kolumbii aktuálně o 40% vyšší než je průměr v USA, tedy 24,50 Kč/l oproti 17,30:
http://www.eia.gov/petroleum/gasdiesel/
http://www.bcgasprices.com/
Vstup do NP v Kanadě stojí pro skupinu 136,40 CAD a v USA jen 80 USD. Lepší kempy např. v Banff NP kolem 30 CAD oproti cca 20 USD v USA:
http://www.pc.gc.ca/pn-np/ab/banff/visit/tarifs-fees_e.asp?park=1
http://www.nps.gov/seki/planyourvisit/campgrounds.htm
Motely v Kanadě neznám, ale pochybuju, že by se poblíž parků v sezóně našlo ubytování kolem 50 USD za pokoj, jak někdy bývá v USA.
U McDonalds (jinde tam nechodím) měli v USA dollar menu, ale v Kanadě jsem viděl jen ceny kolem 4 CAD.
Půjčení auta jsem měl někdy v USA levnější o 20% v přepočtu na Kč a někdy to vyšlo stejně jako v Kanadě.
Je fakt, že teď je kurz CAD nižší o 18% oproti USD, ale Stranger to chce porovnat s loňskou cestou po USA, kdy USD stál lehce nad 20 Kč, což je úplně stejně jako teď stojí kanadský dolar.

Libor:

Google je tvuj nejlepsi pritel…

Libor

Nejdřív jsem to napsal podle svých zkušeností, jak jsem si to pamatoval. Jako reakce na zpochybnění se ale nedá odpovědět jinak, než že dám odkazy na aktuální skutečnost.

Libor

Odpovídám obvykle logicky jen na to, co znám. (Motely jsem zmínil proto, že je to možná důležitá položka pro Strangera.) To, že znám vše, je jen tvoje špatná dedukce. Všimni si, že na většinu dotazů neodpovídám. A proč asi? Protože neznám odpověď.

Libor

Místo aby tě potěšilo, že jsem přiznal, že toho nevím mnohem víc, opět nadáváš.

Libor:

To neni podstatne. Stejne ti rozkopu p rdel. Z M R D E

Chlapce s malou zasobou slov, nenadavej nikomu koho neznas.
Libor neni muj oblibeny pisatel tady, protoze se me zda ze se snazi ukazat jak a co vsecko vi a zna (dokonce I o mistech kde ja ziji uz skoro 50 let) ale je to jeho vec a ja si o nem myslim co chci.
Ty naopak nadavas sproste a o tobe si nemyslim nic protoze za to me nestojis.

Libor

Tak to se ti zdá špatně. Píšu hlavně proto, že se tím ponořím v mysli do svých cest a že někomu můžu pomoci, což jsem doposud moc nedělal. Rád pomůžu lidem, aby si za nižší náklady mohli taky užít krás přírody, lépe si cestu naplánovat, když nemaji pak tolik času zjišťovat, kam a jak jet. Už mě to ale tady přestává bavit, což je zřejmě cílem toho psychopata. Kdybych si tu chtěl něco dokazovat, zaregistroval bych se, sepsal bych do profilu, kde jsem všude byl, a sledoval bych, kolik už mám příspěvků.

Stranger

Děkuji za odpovědi i místní diskusi;), trochu jsem na svůj dotaz pozapomněl a vrátil se až nyní. Jinak já bych se určitě nebránil stanování, konec konců v USA jsme převážně přespávali ve stanu. Měl jsem obavu, že je to v Kanadě dražší a chtěl jsem si to tak trochu potvrdit;). Každopádně, pokud bychom do toho šli, tak samozřejmě vše řešíme měsíce dopředu, to bychom zvládli. Spíš by mě zajímalo, pokud by měl někdo zkušenost s několikatýdenním cestováním po Kanadě (ideálně západě), abych si dokázal udělat představu. O USA je toho hodně, o Kanadě jsem toho tolik nenašel. Každopádně děkuji za informace, které zde padly.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: