Zveme Vás na 21. ročník festivalu GO Kamera, který se bude konat 18. – 21. ledna v Brně

Zveme Vás na 21. ročník festivalu GO Kamera, který se bude konat 18. – 21. ledna v Brně

18.-21.ledna 2018 se uskuteční již 21. ročník oblíbeného cestovatelského festivalu GO KAMERA, který tradičně pořádá CK LIVINGSTONE. Zvláštním tématem je Východní Afrika. Nejlepší snímky, filmy i zážitky z cest předvedou zajímavé osobnosti – cestovatelé, horolezci, dobrodruzi, fotografové, umělci, hudebníci. GO KAMERA vyrostla v největší cestovatelské setkání v Čechách i na Slovensku. Čtyřdenní maraton přednášek představí na 50 osobností.

Festival GO Kamera každoročně přitahuje milovníky cestování, fotografy, filmaře, vodáky, horolezce, potápěče i dobrodruhy, i letos tomu nebude jinak. Festival není doménou pouze „cestovatelů“. Svými filmy, fotografiemi a zážitky z cest se představují i polárníci, novináři, režiséři, horolezci, spisovatelé, hudebníci a další osobnosti společenského života.

I tento rok na vás čeká více než dvě desítky atraktivních besed a promítání. Čtyřdenní maraton přednášek představí na 50 osobností. Festival je doprovodným programem veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR – vstupenka na festival vám současně otevírá i brány víkendového brněnského výstaviště.

Ústředním tématem Go Kamery je Východní Afrika. Tematické výstavy Rudy Švaříčka, sdružení Bwindy Orphans přeladí na jedinečnou atmosféru zemí afrického kontinentu. Doprovodné výstavy lákají do Kongresového centra, na hlavní ploše nebude chybět soutěž pro návštěvníky veletrhu za atraktivní ceny. Po čtyři dny budete moci vyhrát v tipovací soutěži zájezd na Réunion a Mauritius s CK LIVINGSTONE. Rozšířené exotické kuchyně mají skvělý ohlas.

Program festivalu Go Kamera

Hlavní hvězdy festivalu lákají. Jdou návštěvníkovi naproti z různých směrů.

Čtvrtek slavnostně zahájí Kateřina Chauveau, která je dnes aktivitami Bwindi Orphans synonymem Východní Afriky. Ex ředitelka největšího safari Dana Holečková navíc zajímavě maluje. Horolezec Jozef Šimůnek je lídr úspěšných expedic na osmitisícovky. Slavný mořeplavec Rudolf Krautschneider dosáhl věhlasu v širokém vodním světě.

Pátek startuje Muzeum rekordů s kuriozitami. Ladislav a Katka Bezděkovi v projektu BIG TRIP podnikli českým vozem nejdelší cestu kolem světa přes všechny kontinenty. Podmanivý hudebník Jura Pavlica okouzlil svým hraním Jižní Afriku stejně jako Divadlo husa na provázku. Divadelníci přijdou v silné sestavě 10 vybroušených osobností. Věhlas českých egyptologů přiblíží Miroslav Bárta. O drsné ženské obřízce povypráví Lejla Abbasová. Po dlouhých letech se zdařil českým horolezcům výstup na obávaný Huascarán. Úspěšné dobrodružství přiblíží Pavel Bém a Ruda Švaříček.

Sobotní program odstartuje výborná charita Kola pro Afriku. Novinářka Reflexu a LN Veronika Bednářová prožila zajímavě i africký jih. Tibetský umělec Tashi Norbu maluje fantastické obrazy. Návštěvníci budou svědky kreativního kvasu. Jak dopadne tibetská dražba? Japonolog Martin Vačkář organizoval cesty do Japonska pro prezidenta Václava Havla. Zemí vycházejícího slunce provede i vás. Prostor dostanou i nekomerční země jako Afghánistán v podání Radky Podané a Rudy Švaříčka. Všechny překvapí výtvarník a pilot David Černý. Režisér Václav Marhoul pozve do severní Afriky i poodhalí novinky z připravovaného velkofilmu Nabarvené ptáče. Zpěvák Ondřej Hejma pozve na koncert MARUSH. Karel Wolf zpracoval nepálský Mustang i shůry, za pomocí dronu. Vrcholem dne je Radek Jaroš a jeho nový projekt Koruna planety.

Nedělní vstup tvoří unikátní projekce 3D. Specielní brýle si k prostorového promítání nasadíme hned na 4 zajímavé osobnosti. Speleolog Marek Audy provede tajemnými jeskyněmi Venezuely. Jan Trávníček jako první v Česku ukáže snímky osmitisícovek 3D. Davy fanoušků zaslouženě strhává hvězdný Láďa Zibura. Zkušený fotograf Zdeněk Thoma získal prestižní řád. Zaslouženě za japonské variace. Režisér Petr Horký odhalí Století Miroslava Zikmunda. Filmař Mirek Náplava prezentuje „zikmundovské“ Afrika snů a skutečností. Nejznámější fotograf Jan Šibík předvede projekt 10 LET. Tibor Nyitray je prezident Svazu vinařů. Kromě nejlepších vín ochutnáme i Mongolsko. Slavnostní zakončení festivalu přinese vyhlášení vítězů. Dozvíme se i výherce zájezdu na Mauricius s CK Livingstone.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ BESEDY A PROMÍTÁNÍ CK LIVINGSTONE BĚŽÍ V SÁLE C

KONCERTY V LIVINGSTONE ETHNO PUB v 21.00:

18.1. Čtvrtek – KUKULÍN – JAN HRUBÝ A SPOL…

19.1. Pátek – ECHT! (KAREL MALÍK z Hudba Praha a spol…) + TUBABU FILA

20.1. Sobota – MARUSH – ONDŘEJ HEJMA, OSKAR PETR… hrají songy skupiny ŽLUTÝ PES a další hity

CENTRÁLNÍ PROGRAMOVÉ PODIUM: PAVILON P – GO A REGIONTOUR

18.1. Čtvrtek 15.15: DANA HOLEČKOVÁ, malířka: NÁVRAT NOSOROŽCŮ

19.1. Pátek 16.15:  KATEŘINA CHAUVEAU, BWINDI ORPHANS: UGANDA

20.1. Sobota 13.00: TASHI NORBU, tibetský malíř: PŘÍBĚH TIBETU – OBRAZY A PERFORMANCE

21.1. Neděle 13.00: RADKA PODANÁ, koučka na cestách: VÝCHODNÍ AFRIKA

Doprovodné výstavy:

  • RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: 25 LET PUTOVÁNÍ AFRIKOU
  • BWINDI ORPHANS: UGANDA + RWANDA
  • JAN ŠIBÍK, fotograf: 10 LET
  • DANA HOLEČKOVÁ, malířka: MALOVANÁ AFRIKA
  • KOLA PRO AFRIKU: CESTA KOLA
  • TASHI NORBU, tibetský malíř: OBRAZY I PERFORMANCE
  • CTIBOR OSTRÝ, historik: JEDEN KMEN

CUPPING – DEGUSTACE 5-TI DRUHŮ KÁVY VÝCHODNÍ AFRIKY

Exotické stánky nabídnou kulinářské skvosty Afriky. Ochutnejte Východní Afriku všemi smysly! VYHRAJTE ZÁJEZD NA OSTROVY MAURITIUS a RÉUNION S CK LIVINGSTONE! Další rozměr festivalu dává charita. BWINDI ORPHANS se úspěšně stará o školu v Ugandě i adopce na dálku. Výbornou kávu i skvělé čokolády ze srdce Afriky ochutnáte i vy!

Více informací zjistíte na www.gokamera.cz

Zkušenosti čtenářů

king

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: