Zlín: Cestovatelský festival Culturea vás přenese do Norska a Nepálu

Zlín: Cestovatelský festival Culturea vás přenese do Norska a Nepálu

V jeden den zažít Norsko i Nepál?  To se může stát pouze na cestovatelském festivalu Culturea, který pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB.

Akce se uskuteční 7. dubna 2018 od 10:00 v prostorách Zlínského zámku (vstup do zámku bude umožněn již od 9 hodin). V jednom dni tak přiblíží atmosféru dvou zemí z různých úhlů. Letos představí nám bližší Norsko a tisíce kilometrů vzdálený Nepál. Letenku však nebudete potřebovat!

Festival Culturea se každý rok zaměřuje na jednu zemi nám kulturně bližší a jednu vzdálenější. ,,Tento jedinečný festival oslavuje kulturní a lidskou rozmanitost, tradice, přírodu. Je to otevřený prostor setkání zlínských občanů a rodáků z vybraných zemí.” popisuje jedna z hlavních manažerek Kateřina Vítková. Šestý ročník zavede účastníky do země v srdci Himaláje – Nepálu, vyznavače severské kultury jistě potěší Norsko.

Očekávat můžete workshopy, přednášky, ale také netradiční program. Návštěvníci totiž uvidí na nádvoří bojové vystoupení Vikingů či scénické čtení studentů Vyšší odborné školy umění. Chybět nebudou ani workshopy norské výšivky, jógy či norštiny. Přednášet bude například držitel Českého lva, dokumentarista a kameraman Martin Čech, cestovatel a novinář Michael Stanovský, Norka žijící ve Zlíně či Tomáš Beránek z Namasté Nepál. A pro unavené rodiče bude jak dětský koutek pro ratolesti, tak chill out zóna, kde můžou relaxovat při sledování polární záře nebo krátkých filmů.

Festival Culturea pořádají studenti v rámci praktického předmětu Komunikační agentura na Fakultě multimediálních komunikací. Tento předmět je výjimečný zejména mezioborovou spoluprací a využitím naučené teorie v praxi. Za celý festival, od shánění financí přes propagaci, zodpovídá tým studentů, který se každý rok mění. ,,Culturea je studnicí informací o cizích kulturách. Vzdělává jak účastníky, tak organizátory.” popisuje hlavní manažerka Tereza Révayová.

Zajímá vás, kdo vystoupal všech 14 osmitisícovek, kde „bydlí“ Buddha, nebo proč se říká Norský král, nikoliv Král Norska? Odpovědi na tyto otázky můžete sledovat na Facebooku festivalu a pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči, přijďte 7. dubna do Zlínského zámku, připraven bude bohatý program pro celou rodinu. Poznat dvě země za jeden den, a navíc bez letenky? To je přeci nabídka, která se neodmítá!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: