Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Stockholm, jezera Vänern a Vättern, historická města Södertälje, Eskilstuna, Aborga a Nora, sídlo nejstarší univerzity v zemi Uppsala,  Laponsko a národní parky Abisko, Muddus a Padjelanta

Cestopisy ze Švédska

Švédské království, ležící na Skandinávském poloostrově, je konstituční monarchií. Současnou hlavou státu je král Carl XVI. Gustaf. Švédsko je členem EU, nepřijalo však zatím euro. Je to liberální země s velkorysou sociální politikou a ekologickým uvědoměním.

Stockholm, Švédsko

K pevninské části patří i stovky malých i větších ostrovů, dva největší jsou Gotland a Öland u jihozápadního pobřeží v Baltském moři. Na třicet tisíc ostrovů, skalnatých ostrůvků a útesů obklopuje v okruhu 80 kilometrů i hlavní město Švédska a tvoří souostroví, které Švédové nazývají „Skärgården„. Velkou část země pokrývají lesy a horská divočina s jezery. Hustota obyvatel je zde nízká, většina jich žije v jižněji položených městských oblastech. Na severu máte možnost zažít polární den, kdy slunce nezapadá. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Švédska.

Zajímavost ve Švédsku

Na cestovatele ve Švédsku čekají desítky rezervací a národních parků jako jsou Blå Jungfrun, Tyresta a Tiveden s téměř neomezenými možnostmi pro trekking a běžecké lyžování v neporušené krajině, která vás ohromí svou krásou.

Další fotky ze Švédska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: