HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

14. 4. Pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky platí povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice (http://korona.gov.sk/ehranica), domácí karanténa a PCR test. Přeshraniční pracovníci, studenti, umělci aj. musí mít negativní test ne starší 7 dnů; použít lze antigenní i PCR test. Úplná výjimka z povinnosti negativního testu platí i nadále pro tranzit či řidiče mezinárodní dopravy. Všechny výjimky je nutno při namátkové kontrole doložit odpovídajícími doklady.

15. 2. Od 17. 2. platí při cestování z ČR na Slovensko povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice a domácí karanténa, která je zakončena 8. dnem negativním PCR testem nebo 14. dnem po bezpříznakovém průběhu.

10. 2. 2021 Osoby přijíždějící z ČR se musí prokázat negativním testem na onemocnění COVID-19 ne starším 72 hodin, nebo se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit domácí karanténu a nejdříve 5. den se nechat otestovat. Může se jednat o PCR test, nebo o antigenní test pořízený na území České republiky nebo Rakouska. Na Slovensku platí nouzový stav. Jsou zavřené provozovny a platí omezení vycházení, a to v době od 5:00 hod. do 01:00 hod. následujícího dne. Restaurace jsou zavřené, jídlo vydávají pouze přes okénko. Od 27.1.2021 bude možnost vycházení bez testu omezena pouze na cesty za obstaráním základních životních potřeb. Pro cestu do zaměstnání či pohyb v přírodě bude nutné mít negativní test z celoplošného testování, příp. potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 v posledních třech měsících nebo potvrzení o očkování na COVID-19, od jehož druhé dávky uplynulo min. 14 dnů.

21.12.2020 Pro vstup do země nyní stačí antigenní testy (ne starší 72 hodin) nebo vyplnit formulář, nastoupit 5-ti denní domácí izolaci a nechat se za pět dní testovat.

26.11.2020 Pro vstup do země je předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin) nebo se registrovat formulářem, nastoupit do karantény a do pěti dní jít na test.

16.10.2020 Pro vstup na Slovensko je nutné vyplnit zdravotní formulář a nastoupit do 10-ti denní karantény.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: