Covid, zdraví a bezpečnost

25. 11. SLOVENSKO má ode dneška lockdown. Zatím na dva týdny. Součástí je výrazné omezení volného pohybu lidí.

7. 7. K cestě na Slovensko bude od 9. července potřeba alespoň jedna dávka očkování, od 9. srpna pak ukončené očkování, které lze prokázat covid pasem nebo národním certifikátem s QR kódem. Všichni ostatní budou muset po příjezdu na Slovensko do karantény, kterou lze ukončit negativním PCR testem (nejdříve 5 dní po příjezdu). Děti do 18 let (od 9. srpna pouze děti do 12 let) se budou řídit režimem rodičů. Pro všechny cesty na Slovensko s výjimkou tranzitu bude povinná registrace na Registrácia pri príchode zo zahraničia – Koronavírus a Slovensko (gov.sk) Tranzit bude povolen jen po určených trasách. Podrobnější informace na stránkách Velvyslanectví ČR v Bratislavě.

3. 5. Před příjezdem na Slovensko se musíte registrovat prostřednictvím elektronického formuláře. Pak absolvovat 14 denní karanténu, kterou můžete ukončit nejdříve 8. den, kdy vám po testování vyjde negativní výsledek PCR testu. Očkovaní proti onemocnění covid-19, nebo ti, kteří jej prodělali v posledních 180 dnech musí podstoupit PCR (max. 72 hodin starý) nebo antigenní test (max. 48 hodin starý) před příjezdem do země a vyplnit elektronický formulář. Po příjezdu na Slovensko podstoupí další PCR test a v případě negativního výsledku nemusí jít do karantény.

14. 4. Pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky platí povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice (http://korona.gov.sk/ehranica), domácí karanténa a PCR test. Přeshraniční pracovníci, studenti, umělci aj. musí mít negativní test ne starší 7 dnů; použít lze antigenní i PCR test. Úplná výjimka z povinnosti negativního testu platí i nadále pro tranzit či řidiče mezinárodní dopravy. Všechny výjimky je nutno při namátkové kontrole doložit odpovídajícími doklady.

15. 2. Od 17. 2. platí při cestování z ČR na Slovensko povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice a domácí karanténa, která je zakončena 8. dnem negativním PCR testem nebo 14. dnem po bezpříznakovém průběhu.

10. 2. 2021 Osoby přijíždějící z ČR se musí prokázat negativním testem na onemocnění COVID-19 ne starším 72 hodin, nebo se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit domácí karanténu a nejdříve 5. den se nechat otestovat. Může se jednat o PCR test, nebo o antigenní test pořízený na území České republiky nebo Rakouska. Na Slovensku platí nouzový stav. Jsou zavřené provozovny a platí omezení vycházení, a to v době od 5:00 hod. do 01:00 hod. následujícího dne. Restaurace jsou zavřené, jídlo vydávají pouze přes okénko. Od 27.1.2021 bude možnost vycházení bez testu omezena pouze na cesty za obstaráním základních životních potřeb. Pro cestu do zaměstnání či pohyb v přírodě bude nutné mít negativní test z celoplošného testování, příp. potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 v posledních třech měsících nebo potvrzení o očkování na COVID-19, od jehož druhé dávky uplynulo min. 14 dnů.

21.12.2020 Pro vstup do země nyní stačí antigenní testy (ne starší 72 hodin) nebo vyplnit formulář, nastoupit 5-ti denní domácí izolaci a nechat se za pět dní testovat.

26.11.2020 Pro vstup do země je předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin) nebo se registrovat formulářem, nastoupit do karantény a do pěti dní jít na test.

16.10.2020 Pro vstup na Slovensko je nutné vyplnit zdravotní formulář a nastoupit do 10-ti denní karantény.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: