Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: historická města Lisabon, Braga, Évora, Porto, Tomar, Leiria, kláštery Mafra, Batalze, Alcobaça, královskou Sintru, poutní místo Nazaré s vápencovými útesy, vápencové pohoří Serra de Arrábida, písčité pobřeží Algarve, přístavy Lagos a Portimão.

Cestopisy z Portugalska

Portugalsko je nejzápadnější stát jižní Evropy, ležící celý na západní polokouli. Do roku 1910 bylo monarchií, nyní je republikou.

Země se rozprostírá na západním pobřeží Pyrenejského poloostrova. Má členité území s pohořími, náhorními plošinami i nížinami. Portugalsko je bohaté na přírodní krásy. K trekkingu lákají zajímavá a nepříliš známá pohoří ve vnitrozemí, Madeiraa Azorské ostrovy. Plážemi a skalnatým pobřežím je proslulá oblast Algarve. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Portugalska.

Zajímavosti v Portugalsku

Bohatě jsou v Portugalsku zastoupeny také historické památky jako pevnosti, kláštery, středověké hrady. Zatímco při cestách krajinou se budete kochat olivovými háji a vinicemi, ve městech nezapomeňte navštívit typické trhy s rybami, čerstvým ovocem a květinami. Portugalsko je producent známých speciálních vín, portského a madeiry. Navštivte vinařské oblasti Alto Douro či ostrov Pico.

Další fotky z Portugalska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: