HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: historická města Stavanger a Bergen, fjord Hardangerfjord s národním parkem Hardangervidda, kraj Telemark s jezery a kanály, ostrov Senja, přístav Narvik, Laponsko, ve kterém se nachází výchozí bod polárních expedic Tromsø.

Cestopisy  Norska

Norské království se rozkládá na Skandinávském poloostrově  na severu Evropy. Hlavou této konstituční monarchie je král Harald V. Norsko není členem EU a patří mezi nejvyspělejší země světa. Kromě evropské pevniny patří Norsku ještě pevninské ostrovy Lofoty a Vesterály, dále souostroví Svalbard (Špicberky)a ostrov Jan Mayen v Severním ledovém oceánu. Zámořskými závislými územími jsou ostrovy Bouvet a Peter I..

Norsko je pro svoji neporušenou přírodu jednou z nejkrásnějších evropských zemí. Je to země hor, fjordů a ledovců. Na severu země můžete zahlédnout polární záři.

Na jihu, kde je mírné podnebí, se nacházejí hektary farmářské půdy, lesy a slunné pláže. Západní pobřeží lemují fjordy, táhnoucí se kilometry do vnitrozemí a lemované příkrými stěnami s nádhernými vyhlídkami. Najdete zde dlouhé trekkingové stezky neporušenou přírodou, ale i mnoho historických památek, skanzenů a muzeí. Nezapomeňte se také podívat za polární kruh a pozorovat půlnoční slunce z nejsevernějšího evropského výběžku Nordkappu. Za návštěvu určitě stojí i nádherné národní parky Børgefjell, Saltfjellet-Svartisen nebo Rago a také přechod známého treku Besseggen. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Norska.

Zajímavosti v Norsku

Norsko si dodnes drží své severské tradice. Na návštěvu čekají zachovalé tradiční rybářské vesnice a nádherné národní parky jako je Tongariro. V historických městech stojí středověké kostely a kotví vikingské lodě. Hlavním město Oslo se může pochlubit četnými muzeii a rozsáhlou vikingskou sbírkou.  Ve městě lze spatřit svatební hosty a návštěvníky festivalů oblečené v tradičních krojích. Udržely se zde také tradiční tance, zpěvy a vyprávění příběhů, v nichž obvykle vystupují trollové.

Další fotky z Norska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: