HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, bezpečnost a zdraví

12.10.2020 Od 10. října 2020 je ČR řazena mezi rizikové země a po vstupu do země je nutná 10-ti denní karanténa.

Norsko je považováno za bezpečnou zemi, míra kriminality je zde velice nízká. Samozřejmě se však turistům doporučuje, aby byli obezřetní. Hrozí jim především vloupání do vozidla. Není tedy dobré nechávat hodnotné věci v autech. Největší nebezpečí hrozí ve volné přírodě.  K vážným či dokonce smrtelným úrazům může docházet v horách a na ledovcích, zejména pokud se do těchto míst vydáte s nedostatečným vybavením.

V norské přírodě rovněž najdeme několik divokých zvířat. Na silnicích hrozí srážka s jeleny či soby. V odlehlých oblastech na severu země se můžete střetnout s hnědými medvědy. Na Špicberských ostrovech pak hrozí napadení ledním medvědem, kterých zde žije více než lidí. Není tedy bezpečné se po zdejší krajině pohybovat bez zkušeného a ozbrojeného doprovodu. V letní sezóně na jihu Norska řádí klíšťata, která mohou přenášet boreliózu a encefalitidu. Ojediněle můžete narazit na zmije. Nebezpečí rovněž představuje proměnlivé a nevyzpytatelné počasí.  V horách tak může hrozit například podchlazení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: