Covid, zdraví a bezpečnost

12. 7. Na MALTU budou moct od 14. července cestovat pouze pouze očkovaní turisté.

25. 6. MALTA bude od 1.7.2021 uznávat EU covidpas, nově tak bude možné cestovat s očkováním i po prodělání nemoci namísto PCR testu.

7. 5. Pro cestu na Maltu potřebujeme PCR test a tuto a tuto registraci. Pokud přijedeme na Maltu bez PCR testu, bude nám zdarma poskytnut na letišti s výsledkem do hodiny. Pro cestu zpět potřebujeme registraci a antigenní test před odletem nebo očkování.

30. 4. Všichni cestující z České republiky musí mít test PCR na Covid-19 ne starší než 72 hodin. Test může být vykonán rovněž na letišti – výsledky by měly být k dispozici do hodiny. Do obdržení negativních výsledků bude nutno zůstat v domácí izolaci (hotel), při porušení izolace hrozí pokuta a trestní stíhání. Maltská strana potvrdila Velvyslanectví ČR v Římě, že povinnost testu se vztahuje na všechny občany přijíždějící z ČR bez ohledu na věk.

26.11.2020 Cestovatelé z ČR musí mít negativní test (ne starší 72 hodin), při příjezdu předložit dva vyplněné formuláře. Je možná karanténa.

16.10.2020 Cestovatelé z ČR musí mít negativní test (ne starší 72 hodin), při příjezdu předložit dva vyplněné formuláře (zdravotní a trasovací) a nastoupit do 14-ti denní izolace.

Tak jako na všech cestách je třeba si hlídat své věci, nechodit v pozdních hodinách na opuštěná místa. V současné době (červenec 2015) sledujte situaci s imigranty z afrického kontinentu. Jinak bezpečnostní situace je evropského standardu.

Nabízíme několik zkušeností, které by se vám mohly hodit pro příjemný pobyt na maltském souostroví:

  • Pijte vždy balenou pitnou vodu (z kohoutku teče pouze užitková, odsolená mořská voda).
  • Používejte opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem a neprošlou záruční lhůtou.
  • Vyhýbejte se polednímu slunci a nezapomínejte na pokrývku hlavy.
  • Podle doporučení místních obyvatel občas desinfikujte, alespoň několika kapkami čistého alkoholu – kombinace tepla, vody a nezvyklé stravy vám tak nezpůsobí trávící problémy.
  • Pokud se setkáte s medúzou, odstraňte z kůže (ne rukou) veškeré její zbytky, postižená místa vyčistěte teplou vodou a namažte krémem proti popáleninám. V případě většího rozsahu postižení se obraťte na lékaře nebo alespoň lékárníka.
  • Na skalnatých útesech, které bývají plné ježovek, je dobré brát si do vody boty.
  • V rekreačních letoviskách bývá pravidlem čilý noční život a tím i značný přebytek hluku. Ubytování proto volte podle toho, nakolik si v tomto způsobu relaxace libujete.
  • Dámy by při návštěvě církevních památek měly mít zakrytá ramena a panové by ve stejné případě neměli vstupovat v krátkých kalhotách, což platí i pro „lepší“ restaurace.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: