Stručný průvodce

Mallorka je nejen ostrov plný přírodních a architektonických krás, je to i místo s bohatou a zajímavou historií.

Jednou z otázkami obklopených kapitol mallorské minulosti je přítomnost prehistorické talayotské kultury, která po sobě na Mallorce a sousední Menorce zanechala množství kamenných staveb.

Jedním z míst, kde lze na Mallorce na pozůstatky talayotských staveb narazit, je areál starého panského statku Son Real nacházející se u pobřeží Alcudijského zálivu jen dva kilometry od turistického letoviska Can Picafort. Son Real je nejen považován za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Baleárských ostrovů, ale je i zářnou ukázkou tradičního života na tzv.“possessions“, neboli panských statcích, v dobách, kdy byla Mallorka královstvím a zemědělské statky patřily šlechtě.

Dalším z míst, která si nenechte ujít, je výlet na poloostrov Formentor zařezávající se hluboko do Středozemního moře. Je jedním z nejzajímavějších přírodních skvostů Mallorky a podle některých názorů i jedním z nejkrásnějších míst světa. Tahle proslulost s sebou nutně přináší i další nej. Formentor je také jedním z nejnavštěvovanějších míst na Mallorce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: