HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Francie


POSLEDNÍ DISKUSE


Alsace (Alsasko)

Je nejvýchodnější francouzská oblast. Alsaská nížina je zde ohraničena pohořím Vosges (trekking, horská kola). Nejvýznamnějším městem je Strasbourg, důležité evropské centrum s Radou Evropy a Evropským parlamentem (pěkné hrázděné domy a krásná katedrála, muzea).

Ardennes

Horský masiv s výškou kolem 500 m (trekking) a vinařská oblast Champagne se rozkládají směren na severovýchod a východ od Paříže. Historickým centrem je Reims s proslulou katedrálou. V Épernay jsou sklepy šampaňských vín – navštivte je!

Bretagne

Bretagne na největším francouzském poloostrově na západě země. Má nádherné, členité, skalnaté pobřeží, na kterém jsou známá lázeňská střediska (např. Dinard, La Baule). Kulturně jde o velmi originální oblast.

Causses, Cévennes

Lemují Massif Central na jihovýchodě. Jsou zde divoká pohoří, členitý terén s hluboko zařezanými údolími (vynikající trekking málo zalidněnou oblastí).

Corse (ostrov Korsika)

Skalnaté pobřeží tohoto krásného ostrova je přerušováno písečnými plážemi. Vnitrozemí je hormaté, nejvyšším bodem je Monte Cinto (2 710 m). Jsou zde dvě větší říčky, Golo a Tavignano.

Côte d´Azur (Azurové pobřeží)

Úzký pruh jižního pobřeží s krásnými plážemi, které je vyhledáváno pro své příznivé klima. Nejznámějšími přímořskými centry jsou Saint-Tropez, Cannes, Antibes, Nice, Menton aj. Vnitrozemí je pokryto hustými porosty macchie, rostou zde i sukulenty, aloe, citrusovníky, eukalypty, olivovníky. Pěstují se aromatické rostliny a květiny pro výrobu parfémů (centrem voňavkářství je Grasse)

Flandres, Artois, Picardie

Flandry jsou průmyslová oblast na severu Francie s významnou aglomerací kolem Lille. Ploché pobřeží s pěknými plážemi a vysokými dunami, na kterém jsou důležité přístavy Dunkerque a Calais (Calais je spojeno podmořským Eurotunelem s Británií.)

Golf du Lion

V Nîmes jsou krásné památky (římský amfiteátr, Dianin chrám, chrám Maison Carrée, archeologické muzeum). Zajímavé město Carcassonne se zachovalým středověkým opevněním také stojí na návštěvu.

Chateaux de Loire (zámky na řece Loire)

Údolí řeky Loire se táhne na jihozápad od Paříže. Je to jedna z nejpřitažlivějších a nejvyhledávanějších oblastí, hlavně kvůli skvělým zámkům, které zde byly vystavěny. Největší je renesanční Chambord, k dalším patří Blois, Cheverny, Chaumont, vodní Chenonceau, Ambois aj.

Landes

Při Biskajském zálivu mají 230 km dlouhých pláží, nazvaných Côte d´Argent (Stříbrné pobřeží). Je tady krásná krajina s vysokými dunami a borovými lesy. Vyhledávaná rekreační oblast (Biarritz). Metropolí Landes je přístavní Bordeaux (bazilika, katedrála, muzea). Centrum známého vinařského kraje.

Les Alpes (Alpy)

Z nejvyššího pohoří Evropy leží na území Francie pouze jeho západní část. Na severu oblasti se rozkládají Savojské Alpy s nejvyšší horou země i Evropy Mt. Blanc (4 808 m) a Dauphinéské Alpy s planinou Vercors.

Lorraine (Lotrinsko)

Je kopcovité území v údolích řek Meuse a Moselle. Důležitým městem je zde Nancy (nádherné náměstí Place Stanislas). Památník u Verdunu připomíná 1. světovou válku.

Normandie

Bohatá a lidnatá oblast se rozkládá v severozápadní Francii při průlivu La Manche. Na pobřeží jsou památky na vylodění západních spojenců v roce 1944 (Arromanches-les-Bains). U Étretatu vynikají vysoké bílé křídové útesy a zajímavé skalní útvary v moři.

Périgord

Jiihozápadní okraj pohoří Massif Central s velkými krasovými plošinami a kaňony řek Odtud pocházejí známé prehistorické nálezy neandrtálského a kromaňonského člověka. (jeskyně Lescaux s nádhernými malbami, skalní převis u Cro Magnon, kde byla nalezena část kostry pravěkého člověka, a další lokality).

Provence

Dolní Provence je malebná krajina, se suchým a velmi teplým podnebím, která odedávna lákala umělce. Kromě oliv a jižního ovoce se zde pěstují aromatické rostliny, hlavně levandule.

Valée du Rhône

Údolí řeky Rhône je proslulá vinařská oblast. Celé údolí je velmi zajímavé, hornatá krajina Vivarais na západě, rozrytá hlubokými kaňony řek (trekking). Centrem oblasti je město Lyon s početnými památkami (paláce, katedrála, římský amfiteárt, akvadukty) a muzeí.


Diskuse


Zaruma-Provincie El Oro,bud z Loja ,nebo Machala,nadherna vesnicka,tak 1.400m/nm dost od turistycky cesty,nevyhlasena Vilkabamba,tedy hodne lidi tam zije tech 100roku,podnebi,jidlo,klid,pratelky zivot a zadny schon,siesta.Velmi cisto,vyborna mistni kava,tigrillo ,humitas quimbolitos,jsou mistni speciajity.Kostel a namesticko a ulice San Francisko kde vchod z ulice je prizemi a dalsi tri patra jsou dolu.Vyhledy nadherny.Pesky se da projit po cely Zarume,ale hodne kopcovaty. Hned blizko Portovelo,kde jsou stale zlatodoly(sachty) a vsude v okoli Zarumy taky.Je moznost exkurze do zlatodolu s pruvodcem.Blizko je Pinas taky hezka vesnicka.Od kvetna do listopadu je letni obdobi,kdy je nejlepsi tam ject.
24. 09. 2012, 03:33:06

Pěkný, ale z tohodle se nic nevyčtu :(
03. 12. 2013, 19:36:12
Libor
Libor
Zaruma je v Ekvádoru, tak proč to je pod Thajskem?
03. 12. 2013, 23:12:32
Nevíte jestli jízdenky na autobus (stříbrná karta) jsou platné jak v Dubaji tak i v Sarjah? Když budeme mít hotel v Sarjah, jestli lze na stejnou jízdenku/sříbrnou kartu jet z města Sajrah od hotelu autobusem do Dubaje a zpět, nebo zda je potřeba si v Sarjah koupit lístek na autobus zvlášt, a kde si ho připadně koupit? Jestli se platí v Sarjah v autobusech u řidiče, nebo zda se někde prodávají extra jízdenky na autobus směr Dubaj.
13. 11. 2014, 00:29:21
Luvák
Luvák

Naprosto geniální diskuze :D Nesmyslný příspěvek o Ekvádoru, pak dotaz na MHD v SAE a to vše zařazené jako zajímavosti Sv. Tomáše :D

27. 05. 2016, 13:12:43
Johny
Johny

Co to je Stezko? :D

30. 06. 2017, 15:34:14

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Všude dobře, tak co doma.