HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

26.11.2020 Pro vstup je nutné mít vyplněnou atestaci, karanténa a test jsou doporučené.

13.10.2020 Vstup do Francie je pro občany ČR možný, je nutné předložit doklad o zdravotním stavu, podepsat prohlášení a nastoupit do karantény.

Mauricius umožňuje cestovatelům vstup po předložení testu ne staršího než 7 dní. Dále je nutné podstoupení dalšího testu a 14-ti denní karanténa v předem zarezervovaném hotelu.

V Paříži je relativně bezpečno, situace je jiná v okrajových a předměstských částech Paříže, kde převážná většina obyvatel jsou přistěhovalci z Afriky a kde je to zvláště po setmění méně bezpečné. Pozor si musí dát obzvláště turisté v metru a blízko památek, kde se hodně krade. Obecně platí, že velké přestupní stanice metra a příměstských vlaků, jako jsou Châtelet, Gare du Nord, Gare de l’Est či St-Lazare, jsou křižovatkou obrovského množství cestujících, a proto je třeba dávat pozor na své osobní věci.

Paříž se dělí na 20 obvodů a až do 15. obvodu má být bezpečno. Není to ovšem pravda, v jakémkoli obvodu, i v těch klidnějších, se může stát nějaká dramatická situace (viz teroristické útoky na začátku ledna nedaleko Bastille). Co se týče ostatních měst ve Francii, je známo, že v přístavním městě Marseille na jihu Francie je velký počet přistěhovalců z Alžířska a Maroka a není zde úplně bezpečno. Také velká města jako Lyon, Lille a Toulon mají zvýšenou kriminalitu.

S aktualizací online průvodce nám pomohla Tereza Přidalová.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: