Kuchyně

Kuchyni na Nice Côte d’Azur si zamilujete. Snoubí se zde francouzské chutě s vlivem italské kuchyně a samozřejmě blízkostí moře a dostupností čerstvých ryb.

Kuchyně Azurového pobřeží těží z dostupnosti moře, čerstvé ryby a mořské plody byste neměli vynechat. Navíc blízkost Itálie ovlivnila místní kuchyni tradiční pizzou a také oblíbenými ravioli plněnými chřestem, krevetami nebo pestem. Kromě toho zde ale najdete i pokrmy tradiční pouze v této oblasti, jako například nicejský salát nebo cibulový koláč pissaladière.

Tradiční místní restaurace nabízí čerstvé plody moře a ryby. Byla by škoda neochutnat slávky na mnoho způsobů nebo potěšit své chuťové buňky luxusními ústřicemi se šampaňským. Zdejší kuchyně připravuje i nepřeberné množství salátů, z nichž nejznámější je právě nicejský salát s tuňákem a ančovičkami.

Koláč pissaladière

Pissaladière je specialita přímo z Nice. Jde o cibulový koláč z chlebového nebo pizzového těsta, ozdobený drobnými olivami a ančovičkami. Název není odvozen od slova „pizza“, ale podle malých solených rybek, které jsou podobné právě ančovičkám. V Nice se na koláč používají místní olivy, které jsou malé a růžovo-fialové.

Cizrnová placka Socca

Socca je tradiční cizrnová placka pocházející z okolí Nice. Teplou a křupavou soccu si zde můžete koupit téměř na každém rohu. Cizrnová mouka je přirozeně bezlepková, takže ji mohou ochutnat i ti, kteří se lepku vyhýbají.

Salát niçoise, nicejský salát

Přesný recept na tento salát vlastně neexistuje, tím, jak se rozšířil, se tu a tam něco přidalo, něco odebralo, v závislosti na dostupnosti čerstvé zeleniny. Určitě v něm ale najdete brambory, zelené fazolky, rajčata a listový salát, k tomu všemu tuňáka, ančovičky, olivy a vejce. Zálivka se míchá ze dijonské hořčice, octa, olivového oleje a bylinek. Pokud zapátráte na internetu po přesnějším receptu a nebo smísíte tyto ingradience čistě jen podle chuti, můžete si tento salát jednoduše připravit i doma.

K Francie samozřejmě patří také víno. Ochutnejte rosé z Bandolu a Cassisu či vína z okolí Nice. Mezi nejpopulárnější aperitiv patří jednoznačně anýzový pastis. Pokud vás zdejší kuchyně nadchne, přihlaste se na zážitkový kurz vaření pořádaný některou z místních agentru. Ve Francii to bude opravdový zážitek.

Pokud se chcete v Nice a okolí dobře najíst a nevíte, kam přesně zajít, podívejte se na přehledný seznam restaurací. Vybírat můžete podle polohy i zaměření.

Metropole Nice Côte d’Azur přináší naprosto jedinečné zážitky. Potkává se zde příjemná atmosféra přímořského městečka s dramatickými výhledy na hory. Milovníci sportů ocení lyžařská střediska, zázemí pro cyklisty nebo spoustu příležitostí k výpravám do hor. Na své si přijdou i milovníci gastronomie či poklidného výhledu na moře. Spoustu dalších informací naleznete na en.nicetourisme.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: