HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Počasí

Chorvatsko je navštěvované po celý rok. Nejlepší dobou pro návštěvu je však období od dubna do října, kdy je počasí velmi teplé a stálé. V letních měsících teplota dosahuje až 35 °C a teplota vody je okolo 25 °C. Tyto měsíce jsou vhodné zejména pro pobyt u moře. Pokud chcete po Chorvatsku cestovat za poznáním vyberte si raději jarní nebo podzimní měsíce.

Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Podnebí je plně pod vlivem moře, avšak není stejné v celé oblasti. Podnebí na ostrovech se liší od podnebí na pobřeží. Rozdíly jsou i mezi severním a jižním pobřežím. Nejde však o rozdíly příliš výrazné, jak se někdy mylně soudí. Pobřeží je chráněno řetězem hor Dinárského krasu před drsnými vlivy z vnitrozemí.

Přímořské části Istrie, Kvarneru a Dalmácie jsou charakteristické středozemním podnebím, teplým slunečným létem a mírnou zimou. Teploty mohou během letních měsíců vystoupit až na 40 °C, teplota moře až na 26 °C. V zimě teploty jen zřídka klesají pod bod mrazu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: