HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Doprava

Doprava do země

Letecké spojení se Záhřebem a Splitem zajišťují pravidelné linky ČSA ve spolupráci s Croatia Airlines. V letních měsících je možno využít i přestupu v Záhřebu a dopravy do míst, kde má Croatia Airlines zavedeny letní lety. Jsou to Dubrovník, Zadar, Rijeka, Pula, Brač a Osijek. Do Dubrovníku, Zadaru a Splitu se lze dostat také se společností SkyEurope.

Mezinárodní letiště jsou v Záhřebu, Zadaru, Splitu, Dubrovníku, Rijece, Osijeku a Pule. Pro osobní dopravu jsou určeny přístavy ve Splitu a Zadaru. Existuje ovšem spousta malých přístavů na celém pobřeží, zajišťující trajektovou přepravu na ostrovy a do některých italských měst přes Jaderské moře. Největším vnitrozemským říčním přístavem je Vukovar na Dunaji.

Chorvatsko je také dobře dostupné autem. V zemi jsou silnice na vysoké úrovni. Na dálnicích se napoužívají dálniční známky, ale platí se mýto, na mýtných bránách za každý ujetý kilometr.

Doprava v zemi

Autobusová síť v Chorvatsku je poměrně hustá. Především pobřeží má linek mnoho a spojení mezi jednotlivými městy a letovisky je velmi dobré. Je škoda, že turisté velmi málo využívají autobusovou dopravu na ostrovech (např. na Cresu, Krku, Ugljanu, Pašmanu, Brači a dalších), přestože je velmi slušná. Časté spoje (s návazností na trajekty) umožňují turistům bez aut pohybovat se poměrně snadno po ostrově.

Taxislužba je k dispozici ve městech a ve větších rekreačních střediskách.

Cestování vlakem je mnohdy pohodlnější než autobusem a asi o 15% levnější.

V Chorvatsku také existuje poměrně hustá síť autopůjčoven. Při cestování vlastním vozem a na motocyklu je třeba dobře nastudovat pravidla silničního provozu, neboť pokuty za nedodržování mohou být značně vysoké.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: