HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: starobylé město Praha plné paláců a historických domů, horská turistika v oblasti Krkonoš, Šumavy, Jeseníků nebo Beskyd, historická města Český Krumlov, Písek, Olomouc, zámek Lednice, Hluboká nad Vltavou, Konopiště.

Cestopisy z České republiky

Česká republika se může pochlubit nepřeberným množstvím nádherných památek, z nichž je jich mnoho zapsáno na seznamu UNESCO. Rozhodně byste měli navštívit hrady, zámky a zříceniny, také skanzeny a vesnické památkové rezervace.

Světlobraní - Eva Vorlová

Velkou část kulturního dědictví české republiky tvoří především církevní památky jako jsou kostely a židovské hřbitovy. Kostel naleznete v každé, i té nejmenší vesničce a pokud ne kostel, takalespoň malou kapličku. Jižní Morava, Jižní Čechy a samozřejmě Praha jsou oblíbenými destinacemi snad každého návštěvníka.

Zajímavosti v České republice

Českárepublika se dále může pochlubit čtyřmi národními parky (Krkonošský národní park, Národní park Šumava, Národní park České Švýcarsko, Národní park Podyjí) a množstvím přírodních rezervací i chráněných krajinných oblastí. Vaší pozornosti by neměli uniknout botanické a zoologické zahrady, arboreta, rozhledny, jeskyně, přehrady a další zajímavá místa republiky.

Další fotky z České republiky si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: