Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: lázeňské letovisko Igalo, staré památky v Herceg-Novi, Risanu, Perastu a Kotoru, zátoka Boka Kotorska, pravoslavný klášter Savina, pláže Lastva, ostrůvky a pláže Tivatské zátoky, Modrá jeskyně na poloostrově Luštica.

Cestopisy z Černé Hory

Černá Hora se nachází na pobřeží Jaderského moře mezi Chorvatskem a Albánií. Na rozdíl od ostatních zemí bývalé Jugoslávie není zničena válkou, neboť jako jediná se počátkem 90. let neodtrhla od Bělehradu a nezapletla se do národnostních konfliktů.

Salaš, Černá Hora

Nicméně již za časů Jugoslávie byla nejchudší částí federace a během války byla vystavena embargům a ekonomickým krizím, které životní úroveň jejích obyvatel ještě snížily. Od Srbska se nakonec odtrhla až po referendu v červnu 2006. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Černé Hory.

Bjelasica, Černá HoraBjelasica, Černá Hora

Sveti Stefan, Černá HoraSveti Stefan, Černá Hora

Samoobslužná chata u jezera Škrčko, Durmitor, Černá HoraSamoobslužná chata u jezera Škrčko, Durmitor, Černá Hora

Zajímavosti v Černé Hoře

Černohorská krajina je velmi hornatá, nejvyšší vrcholy dosahují kolem 2500 m n.m. Nacházejí se zde čtyři národní parky: Skadarské jezero, Lovćen, Biogradska Gora a Durmitor. Na pobřeží Jadranu je zajímavým místem nejjižnější fjord Evropy Boka Kotorska. Na březích Boky Kotorské lákají k návštěvě letoviska Tivat a Lastva. Černá Hora je cestovatelsky zajímavá země. Nabízí krásné hory a přírodu, moře a pláže. Navíc je to bezpečná turistická destinacepříznivými cenami.

Další fotky z Černé Hory si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: