Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: pláže na Slunečním pobřeží ve městě Nessebar, Burgasu, Albeně, Primorsku, Balčiku a Varně, pohoří Rila, Pirin a Stará planina, metropole Sofie, římské vykopávky v Plovdivu a bývalé hlavní město Veliko Trnovo s kulturními památkami.

Cestopisy z Bulharska

Bulharsko je země nížin, ale i hor. Leží na samém jihovýchodě Evropy a tomu odpovídá atmosféra i nátura obyvatel této pravoslavné země. Lidé jsou zde velmi družní a pohostinní. Problémy v dorozumívání však může způsobit jejich zvyk vrtět hlavou na souhlas a kývat, když říkají ne. Bulhaři používají cyrilici, avšak důležité nápisy bývají často psány i v latince.

Asenova Krepost, Bulharsko

Hlavní město Sofie prošlo od pádu komunismu velkým rozvojem, nicméně na venkově dodnes potkáte vesničany vezoucí se na oslu a vyrábějící vlastní ovčí sýr. Bulharská kuchyně vás zahrne množstvím pochoutek, v nichž obvykle nechybí jogurt, slaný sýr a spousty vína. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Bulharska.

Kardžali, kamenný hřibKardžali, kamenný hřib

Zajímavosti v Bulharsku

Největším magnetem pro turisty je samozřejmě pobřeží Černého moře. Bulharské hory se však v poslední době stávají oblíbenou destinací lyžařů, další lyžařská střediska rostou. Pohoří Rila, Pirin a Stará Planina lákají i v létě k vysokohorské turistice. Archeologické vykopávky z doby Thráků navíc do Bulharska lákají turisty se zájmem o historii.

Další fotky z Bulharska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: