Covid, zdraví a bezpečnost

4. 8. Od 19. 7. do 31. 8. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR při vstupu do Bulharska předkládat platný digitální EU COVID certifikát o bezinfekčnosti, tj. ukončeném očkování (14 dní po ukončeném cyklu), prodělaném onemocnění COVID-19, negativní test na COVID-19 (PCR ne starší než 72 hod; antigen ne starší než 48 hod. od odběru).
Případně je možné předložit podobný dokument, který bude obsahovat stejné údaje jako digitální EU COVID certifikát. Pokud nebude takový dokument či digitální certifikát EU předložen, bude na osobu uvalena 10denní karanténa na domácí adrese či v místě ubytování.

19. 7. BULHARSKO ode dneška vyžaduje pro lety z ČR opět test/očkování/prodělání nemoci.

22. 6. Do Bulharska lze cestovat bez jakéhokoli omezení, tj. bez nutnosti předložit potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19, očkovací certifikát či PCR nebo antigenní test s negativním výsledkem.

Očkované osoby: Nevyžaduje se.

Testované osoby: Nevyžaduje se.

Osoby s prodělaným covidem: Nevyžaduje se.

Děti: Nevyžaduje se.

Příjezdový formulář: Není požadován.

16. 6. Bulharsko uvolňuje pro cesty z ČR pravidla, od dnešního dne nebude třeba žádný test nebo jiný dokument.

27. 4. Bulharsko je nyní zařazeno mezi červené země, ale situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují. Návštěvy stravovacích zařízení jsou povoleny mezi 6:00 a 23:00, s využitím až 50 % celkové kapacity a ubytovací zařízení jsou otevřená. Aktuální povinnosti pro vstup jsou tyto: splnění jedné ze tří podmínek – negativní antigenní nebo PCR test, očkovací certifikát, prodělané onemocnění Covid-19 v posledních 6 měsících. Při návratu do ČR je třeba: vyplnění příjezdového formuláře, PCR test do 5 dní po příjezdu a nosit roušku nebo respirátor. Vydejte se s CK Alpina na přechod bulharských hor, vaši dovolenou v Bulharsku spojte s cyklistikou!

13. 4. Pro české občany platí, že mohou vstoupit na území Bulharska pouze při předložení PCR testu s negativním výsledkem ne starším 72 hodin. Výjimka neplatí ani pro děti, také musí předložit negativní PCR test. Na letišti Sofie jsou cestující kontrolováni prostřednictvím termokamer a v případě tepelné detekce nebo podezření (např. pocení, kašel apod.) jsou vyšetřováni na místě individuálně.

9. 2. BULHARSKO je turistům otevřeno. Stačí potvrzení o negativním výsledku PCR testu ne starším než 72 hodin do okamžiku vstupu do země. Zajeďte si třeba na lyže! Lankovky jsou v provozu.

27. 1. 2021 Na základě nového nařízení Ministerstva zdravotnictví bude od 29. 1. do 30. 4. 2021 vyžadováno od osob, které přijíždějí do země, potvrzení o negativním výsledku PCR testu ne starším než 72 hodin do okamžiku vstupu do země.

25. 1. 2021 Občané ČR mohou vstoupit na území Bulharska bez nutnosti karantény či předložení negativního PCR testu. Pokud do Bulharska přilétají, vyplňují na palubě letadla formulář s poučením ohledně COVID-19 a kontaktními údaji. Na letišti Sofie jsou cestující kontrolováni prostřednictvím distantních termokamer a v případě tepelné detekce nebo podezření (např. pocení, kašel apod.) jsou vyšetřováni na místě individuálně. 

16.10.2020 Občané ČR mohou vstoupit bez omezení. Při příjezdu je nicméně možné, že budou testováni a nastoupí do 14-ti denní karantény.

Bulharsko z hlediska bezpečnost nevybočuje z řady. Nepříjemní někdy můžou být příliš vlezlí a otravní žebráci. Bezproblémový je i noční pohyb po městě. Nevyhnete se tu drobným krádežím v hotelu, drobným kapsářům a zlodějům v Sofii nebo na plážích u Černého moře. [cut]Pokud je to možné, nenoste u sebe nic cenného, vše nechávejte v hotelu nebo ubytovacím zařízení. Budete-li řídit auto, buďte maximálně pozorní a opatrní. Především při noční jízdě byste si měli uvědomit, že neosvětlené vozidlo, špatně značená silnice a chodci a cyklisté v neosvětlených ulicích měst nejsou ničím neobvyklým. Na aktualizaci online průvodce se podílel Pavel Zeman, historik a bulharista, šéfredaktor časopisu Porta Balkanica.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: