HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE


Christchurch a okolí

Na úpatí kopců Banksova poloostrova se rozkládá město Christchurch, často popisované jako nejangličtější město Nového Zélandu. Stopy anglického vlivu turisté naleznou téměř všude, od architektury budov, přes názvy ulic až po název města samotného. Dokonce i hlavnímu náměstí dominuje stará katedrála, jejíž architektura nese mnoho anglických rysů.

Jezero Wakatipu a okolí

[cut]Většina turistů, kteří do této oblasti zavítají, rozhodně navštíví samozvané hlavní město světa, Queenstown. Poté však následuje překrásná příroda regionu Wakatipu, s překrásným jezerem a okolní hornatou krajinou.

Jižní oblast

Jižní oblast je úchvatná část země s překrásnou krajinou, hojnou faunou i florou. Jižní oblast má převážně skotský původ, na rozdíl od ostatních částí země, kde převažuje vliv anglický. Počasí sice může být poněkud odrazující, avšak pokud turisté přijedou řádně připraveni, odvezou si nezapomenutelné zážitky.

Northland

Na sever od Aucklandu se nalézá úzký, 350 kilometrů dlouhý pruh země. Prakticky nezná zimní období, kromě ranních přízemních mrazíků. Subtropické podnebí zajišťuje teplé počasí po celý rok. Na konci u mysu Cape Reinga se setkávají vody Tasmanova moře a Pacifiku. O něco níže v oblasti kolem zálivu Bay of Islands zraje tropické ovoce - citrusům a banánům se zde velice dobře daří. Pláže omývá teplejší voda než kdekoliv jinde a změť ostrůvků a zálivů přímo vyzývá k plavbě na jachtě nebo jen podél břehu v kajaku.

Oblast Mackenzie

Malá náhorní plošina, ze které se zvedá Mt Cook, je známa jako oblast Mackenzie. Na jejím jižním konci se rozkládá jezero Tekapo, které je oblíbeným místem pro odpočinek unavených turistů, jedoucích do nebo z Mt Cook či Queenstown. V oblasti Mackenzie najdou turisté mnoho pěkných turistických stezek a pěknou přírodu.

Oblast Otago

Oblast Otago nabízí nesčetné množství sportovního i kulturního vyžití. Jejím hlavním městem je Dunedin, místo,  které zkrátka turisté musí navštívit. Je to město plné překvapení – architektura, noční život, nejrůznější atrakce. V celé oblasti je několik turisticky velmi zajímavých míst, nic však nepoutá takovou pozornost jako historie zlatokopectví. Oblast Otago se rozkládá uprostřed Jižního ostrova a je poměrně snadno dostupná z mnoha míst.

Východní pobřeží

Národní park Te Urewera

Národní park Te Urewera je jedním z turisty nejnavštěvovanějších parků Nového Zélandu. Kromě krásných pralesů je zde mnoho jezer a říček, spousta druhů ptactva a živočichů. Turisté se mohou procházet po několika značených turistických stezkách a vychutnávat si krásu okolní přírody. Národní park Te Urewera chrání jednu z největších částí zcela nedotčeného pralesa na Severním ostrově.


Diskuse


Zaruma-Provincie El Oro,bud z Loja ,nebo Machala,nadherna vesnicka,tak 1.400m/nm dost od turistycky cesty,nevyhlasena Vilkabamba,tedy hodne lidi tam zije tech 100roku,podnebi,jidlo,klid,pratelky zivot a zadny schon,siesta.Velmi cisto,vyborna mistni kava,tigrillo ,humitas quimbolitos,jsou mistni speciajity.Kostel a namesticko a ulice San Francisko kde vchod z ulice je prizemi a dalsi tri patra jsou dolu.Vyhledy nadherny.Pesky se da projit po cely Zarume,ale hodne kopcovaty. Hned blizko Portovelo,kde jsou stale zlatodoly(sachty) a vsude v okoli Zarumy taky.Je moznost exkurze do zlatodolu s pruvodcem.Blizko je Pinas taky hezka vesnicka.Od kvetna do listopadu je letni obdobi,kdy je nejlepsi tam ject.
24. 09. 2012, 03:33:06

Pěkný, ale z tohodle se nic nevyčtu :(
03. 12. 2013, 19:36:12
Libor
Libor
Zaruma je v Ekvádoru, tak proč to je pod Thajskem?
03. 12. 2013, 23:12:32
Nevíte jestli jízdenky na autobus (stříbrná karta) jsou platné jak v Dubaji tak i v Sarjah? Když budeme mít hotel v Sarjah, jestli lze na stejnou jízdenku/sříbrnou kartu jet z města Sajrah od hotelu autobusem do Dubaje a zpět, nebo zda je potřeba si v Sarjah koupit lístek na autobus zvlášt, a kde si ho připadně koupit? Jestli se platí v Sarjah v autobusech u řidiče, nebo zda se někde prodávají extra jízdenky na autobus směr Dubaj.
13. 11. 2014, 00:29:21
Luvák
Luvák

Naprosto geniální diskuze :D Nesmyslný příspěvek o Ekvádoru, pak dotaz na MHD v SAE a to vše zařazené jako zajímavosti Sv. Tomáše :D

27. 05. 2016, 13:12:43
Johny
Johny

Co to je Stezko? :D

30. 06. 2017, 15:34:14

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Kdo čeká od života mnoho, riskuje zklamání.