Základní fakta, víza a mapa

Celý název Syrská arabská republika
Hlavní město Damašek (Damascus/Dimašk aš-Šám, v arabštině Aš-Šám)
Populace 17200000 obyvatel
Hustota zalidnění 85 obyvatel/km2
Rozloha 185180 km2
Nejvyšší hora Džabal aš-Šajch (Mount Hermon) 2814 m n. m na Golanských výšinách (hora je předmětem teritoriálních sporů s Izraelem)
Úřední jazyk arabština (další jazyky - kurdština, arménština, aramejština)
Měna 1 syrská libra (SYP) = 100 piastrů (1 USD = 54 lib
Letní časový posun (UTC) 1
Zimní časový posun (UTC) 2
Nezávislost 17.dubna 1946 (od Spojeneckých vojsk pod správou Francie)
České velvyslanectví

Velvyslanectví Syrské arabské republiky, Českomalínská 20/7, Praha 6, 160 00

České velvyslanectví v ČR

Embassy of the Czech Republic, Abou Roumaneh, Misr Street 51, Damascus, 2249 Honorární konzulát České republiky v Sýrii, Cheikh Taha Street (near Al Foursan Cafe), P.O. Box 235, Aleppo

Vízová povinnost Pro cestu do Sýrie potřebujete odpovídající platné vízum. Je požadován platný cestovní pas ČR s dobou platnosti minimálně 6 měsíců od data vstupu na syrské území. Pokud máte v pase izraelské razítko nebo vstupní/ výstupní razítko jordánských nebo egyptských přechodů na hranicích se státem Izrael, vyměňte před zažádáním o syrské vízum pas. Na otázku formuláře „Navštívili jste území okupované Palestiny?“ (tedy Izrael a palestinská území) odpovězte negativně. Vízum může být uděleno na Syrské ambasádě v Praze po předložení 2 fotografií. Pozvání není požadováno, avšak vyžaduje se potvrzení o zaměstnání nebo studiu (nutné 2 kopie). Nejste-li zaměstnáni, je možno předložit kopie živnostenského listu. Vízum bývá vyřízeno v krátké době - do jednoho týdne. Udělení víza na hraničních přechodech se Sýrií není možné. Výjimku tvoří organizovaná turistika, kdy na letišti v Damašku lze vízum udělit do pasů, pokud je počet účastníků zájezdu nejméně osm osob a výše, ale to jen za předpokladu, že na takovou skupinu čeká syrský spoluorganizátor zájezdu. Po 15 dnech pobytu by se návštěvníci Sýrie měli registrovat na Ministerstvu vnitra – oddělení pasů a imigrace (qism al- džawázát wa al-hidžra) v Damašku nebo jinde na cizinecké policii.