Stručný průvodce

Co by Vám v Sýrii nemělo uniknout: metropole Damašek, Halab (Aleppo) a okolní mrtvá města, Palmyra – město královny Zenóbie, Bosra s  římským amfiteátrem, vodní kola v Hamá, byzantský křesťanský klášter Mar Músá, křižácké hrady Qala´at Sheisar a Musjaf.

Cestopisy ze Sýrie

Sýrie je vyprahlá země na Blízkém Východě, která leží v někdejší „kolébce civilizace“. Proto se na jejím území nachází velký počet starověkých památek z doby okupace Peršany, Řeky, Římany. Časté jsou také křižácké hrady. Metropole Damašek soupeří s Allepem o titul nejdéle kontinuálně osídleného města na zemi, v Bosře stojí nejzachovalejší římský amfiteátr.

SYRIE

Pro Středoevropany je také fascinující islámská architektura, zdejší lidé, zvyky, kuchyně. Žijí zde velice pohostinní lidé, i když skoro třetina populace je negramotná. Pobřeží Středozemního moře skýtá mnoho krásných míst k odpočinku. Sýrie zatím není zemí, kterou by cestovatelé brali útokem, ale její cestovatelský potenciál je obrovský.  Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Sýrie.

Pohled na východní věž, Krak des Chevaliers, SýriePohled na východní věž, Krak des Chevaliers, Sýrie

MaalulaMaalula

PalmyraPalmyra

Zajímavosti v Sýrii

Území Sýrie je vyprahlé až na zelené středomořské pobřeží. Nejvyšší část území státu se nachází na jihozápadě, směrem k východu se rozkládá velká pouštní tabule, ze které vystupují sopečné masivy. Francouzské nadvlády se Sýrie zbavila v roce 1946. Podporou palestinského hnutí Hizballáh i dalších extrémistických skupin se však země opakovaně zamotává do vleklého izraelsko-palestinského konfliktu. Tipy cestovatelů: Registrovat na policii se musí každý, kdo v Sýrii zůstává víc jak 15 dní v kuse. Formulář je jenom v arabštině a je s ním legrace.

Další fotky ze Sýrie si můžete prohlédnout v naší galerii.


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: