Stručný průvodce

Co by Vám nemělo uniknout: jeskynní chrám Dambulla, srílanskou vysočinu, sinhálské královské město Anuradhapura se stromem, pod nímž došel Buddha osvícení, město Kandy, Lví palác u Sigiriye, pláže Hikkaduwa a další v oblastech Galle nebo Trincomalee. Doporučujeme taky našich 7 tipů, co neminout na Srí Lance.

CK GO2

Srí Lanka je ideální destinací pro kombinaci poznávání a relaxace. Relaxujte na plážích Srí Lanky nebo se ponořte do jejího objevování. Naleznete zde nádherné památky a bohatou kulturu čaje.

Cestopisy ze Srí Lanky

Stát Srí Lanka se nachází na ostrově Cejlon kousek pod špičkou Indického poloostrova. Je to mimořádně cestovatelsky zajímavá země, a to díky přírodě, památkám i půvabům zdejšího moře. Většina jejích obyvatel jsou buddhisté, proto se zde nachází celá řada chrámů a svatyň. Od Indického poloostrova Cejlon odděluje pás korálových útesů zvaný Adamův most.

Dnes už se jedná pouze o řetěz vápencových vrcholků vyčnívajících nad hladinu, ale dříve to byla schůdná cesta, kterou však údajně zničila velká bouře v roce 1480. Tropický ostrov pokrývají především pobřežní nížiny, které se z jihu směrem do centrální části zvedají až do poměrně vysokých výšek kolem 2500 m. V těchto místech se rozprostírají čajové plantáže, jejichž Cejlonský čaj zemi proslavil po celém světě. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Srí Lanky.

Sloni, Srí LankaSloni, Srí Lanka

Tsunami netsunami, učit se musí i ve stanuTsunami netsunami, učit se musí i ve stanu

Veddové, Srí LankaVeddové, Srí Lanka

Zajímavosti ze Srí Lanky

Srí Lanka získala nezávislost v roce 1948. Téměř od počátku ji sužoval táhlý konflikt s Tamilskými tygry prosazujícími zájmy jinak utlačované skupiny Tamilů, jejichž populace je silná především v severních a východních oblastech země. V posinci 2004 spláchla ničivá tsunami srílanské pobřeží. Zahynulo zde přes 30 tisíc lidí a další stovky tisíc ztratily domov. Pomalá obnova zde probíhá dodnes.

Další fotky ze Srí Lanky si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: