Stručný průvodce

Co by Vám nemělo uniknout: metropole Abu Dhabi, oáza Buraymi, perla Perského zálivu Dubaj, lyžařský areál se skutečným sněhem, Fujairah.

Cestopisy ze Spojených Arabských Emirátů

Spojené arabské emiráty vznikly jako spolek sedmi emirátů v roce 1971, když se díky bohatství z nalezené ropy vyvázaly z britské nadvlády. Britové ovládali toto území kolem Perského zálivu od přelomu 18. a 19. století, kdy byli nuceni zasahovat proti častým pirátským přepadením, která byla pro původní obyvatele emirátů hlavním zdrojem obživy.

Dnes jsou Spojené arabské emiráty bohatou zemí, spíše než tradiční domy se tu nacházejí supermoderní mrakodrapy a všudypřítomný luxus. Patří k nejpluralističtějším a nejotevřenějším státům regionu. Téměř tři čtvrtiny obyvatel tu dnes tvoří zahraniční dělníci, kteří pracují na ropných vrtech. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Arabských Emirátů.

Zajímavosti v Spojených Arabských Emirátech

Cestovatelům země nabízí pláže, nákupy, pouště, oázy, vyjížďky na velbloudech, beduínské trhy. Písečné duny zabírají téměř 90 procent území – zbytek připadá na mrakodrapy :). Nejvhodnější doba návštěvy je od konce září do konce roku a od počátku února do poloviny května. V těchto obdobích panují příjemné teploty (vzduch kolem 30°C a voda v rozmezí 23 – 28°C) vhodné jak pro odpočinek na pláži, tak pro poznávání země. V této době se také koná řada zajímavých akcí – veletrhy a výstavy, nákupní festivaly, sportovní turnaje či kulturní představení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: