Stručný průvodce

Co by Vám nemělo uniknout: komerční centrum města s mrakodrapy a sochou Merliona, koloniální část města, Chinatown a Little India, ptačí park v Jurongu, rušná Orchard Road, rekreační ostrov Sentosa.

Cestopisy ze Singapuru

Singapur, v překladu Lví město, je městský stát, který se nachází v Singapurském průlivu při jižní výspě Malajského poloostrova. S pevninou ho spojuje most, přes který se dá snadno přejet do Malajsie.

SINGAPUR

Po britské správě a japonské nadvládě během 2. světové války se Singapur stal v roce 1963 součástí federace s Malajsií, ale o dva roky později ji opustil a zůstal samostatný. Ze špinavého přístavu plného Číňanů, Malajců a Indů se díky striktním zákonům postupně stala moderní, čistá a prosperující metropole. Dnes patří mezi pár nejbohatších zemí světa se silnou ekonomiku zaměřenou na obchod, námořní dopravu, finančnictví, cestovní ruch a lehký průmysl. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Singapuru.

Zajímavosti v Singapuru

Cesta k pořádku a prosperitě však nebyla laciná. Některá z opatření, která udělala ze Singapuru nejčistší město na světě, v Evropě proslula – především zákaz žvýkání a kouření. Singapurská vláda dodnes aplikuje některé nezvyklé tresty, jako například bití. S více než 400 nejvyššími tresty udělenými od roku 1991 se Singapur stal zemí s největším počtem poprav na obyvatele. Singapur je dopravním uzlem, kde se mnoho cestovatelů ocitne při cestě do jiných asijských států. Svojí organizovaností zprvu působí poněkud sterilně, ale najde se zde spousta zajímavých míst a hlavně velmi chutná a exotická kuchyně. Ne nadarmo se říká, že singapurský pozdrav zní: „Už jste jedli?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: