HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nepál


POSLEDNÍ DISKUSE


Kathmandu

V ochranném náručí Himálaje, na jehož svazích tak nádherně kvetou rudé rododendrony, které se staly národním symbolem Nepálu, leží Kathmandu - fascinující hlavní město země. Jeho části a místa v blízkém okolí jako Bhaktapur, Kirtipur a Patan si dodnes zachovávají místy středověkou atmosféru a to nejen úzkými uličkami nebo absencí kanalizace, ale i svými obyvateli.

Původně žilo město z obchodu, protože ovládalo důležitou karavanní stezku z Indie do Tibetu. Nyní rychle rostoucí metropole čítá asi 700 tisíc obyvatel složených z místních Névárců, Tamangů, Magarů a dalších etnik.

Turisté se zdržují zejména ve čtvrti Thamel s desítkami hotelů a hotýlků, barů, pouličních prodavačů i obchodů, internetových kaváren a fotolaboratoří. Je krásné se potulovat a vybírat suvenýry v barvité směsi budov natěsnaných k sobě, ve spleti úzkých uliček a malých nečekaných zákoutí. Na plochých střechách jsou schovány příjemné kavárny, odkud můžete nepozorovaně sledovat mumraj pod vámi.

Lumbini - rodiště Buddhy

Nejvýznamnější nepálské historické místo, rodiště Buddhy. O tom, kdy přesně se Buddha narodil, se vedou spory, ale pravděpodobně to bylo v roce 543 př. n. l. Jako Buddhovo rodiště je však všeobecně uznáváno Lumbini.

Patan - Město krásy

V současné době tvoří Patan součást aglomerace Kathmandu, dříve však býval metropolí samostatného království. Původní název Lalitpur (Město krásy) dodnes odpovídá skutečnosti. V porovnání s Kathmandu působí Patan méně hekticky a rovněž sem zavítá méně turistů.

Pokhara - malebné město

Město je proslulé spíše působivou polohou, než historickou a kulturní důležitostí. Klidné místo u jezera a hor častou slouží jako oáza, kde turisté mohou znovu čerpat síly po dlouhých vyčerpávajících túrách. Pokhara je půvabná i mírumilovnou atmosféru.

Trek kolem Annapuren

Obecné informace 

Ke vstupu do oblasti Annapuren nepotřebujete v současné době žádná složitá povolení jako dříve. Vstupné 2000 NRs se platí v Kathmandu (Annapurna Conservation Area Entry Fee Counter na ulici Tridevi Marg, vedle budovy Himalayan Bank u Thamelu, tel.: +977-1-5526 571, fax: +977-1-5526 570) nebo v Pokhaře (Annapurna Convernation Area Project Office, Rastra Bank Chock, Lake Side). Z vašeho pasu si opíší základní údaje a budete potřebovat dvě fotografie pasového formátu.

Výchozím místem treku je vesnice Besi Sahar, kam se nejlépe dostanete turistickým autobusem z Kathmandu či Pokhary. Zpět do Kathmandu se po ukončení treku můžete z Pokhary vrátit buď autobusem (je nutné počítat se zakoupením místenky) nebo letecky na trase Jomsom–Pokhara a dále Pokhara-Kathmandu.

Bližší informace: www.peakware.com/peaks.html

Trek z Jiri do Lukly

Tento trek není po výstavbě letiště v Lukle až tolik frekventovaný, potkáte na něm poměrně málo turistů. Celá trasa může trvat 6 až 7 dnů, záleží na vaší kondici a nečekaných událostech během cesty. Vzhledem k tomu, že to budou vaše první trekkingové dny, kdy se budete seznamovat s místním prostředím a možná hledat nosiče, volíme v našem popisu trasy pomalejší tempo. Připravte se na velká stoupání a klesání, protože cestu kříží několik řek stékajících z himálajských ledovců.


Diskuse


Zaruma-Provincie El Oro,bud z Loja ,nebo Machala,nadherna vesnicka,tak 1.400m/nm dost od turistycky cesty,nevyhlasena Vilkabamba,tedy hodne lidi tam zije tech 100roku,podnebi,jidlo,klid,pratelky zivot a zadny schon,siesta.Velmi cisto,vyborna mistni kava,tigrillo ,humitas quimbolitos,jsou mistni speciajity.Kostel a namesticko a ulice San Francisko kde vchod z ulice je prizemi a dalsi tri patra jsou dolu.Vyhledy nadherny.Pesky se da projit po cely Zarume,ale hodne kopcovaty. Hned blizko Portovelo,kde jsou stale zlatodoly(sachty) a vsude v okoli Zarumy taky.Je moznost exkurze do zlatodolu s pruvodcem.Blizko je Pinas taky hezka vesnicka.Od kvetna do listopadu je letni obdobi,kdy je nejlepsi tam ject.
24. 09. 2012, 03:33:06

Pěkný, ale z tohodle se nic nevyčtu :(
03. 12. 2013, 19:36:12
Libor
Libor
Zaruma je v Ekvádoru, tak proč to je pod Thajskem?
03. 12. 2013, 23:12:32
Nevíte jestli jízdenky na autobus (stříbrná karta) jsou platné jak v Dubaji tak i v Sarjah? Když budeme mít hotel v Sarjah, jestli lze na stejnou jízdenku/sříbrnou kartu jet z města Sajrah od hotelu autobusem do Dubaje a zpět, nebo zda je potřeba si v Sarjah koupit lístek na autobus zvlášt, a kde si ho připadně koupit? Jestli se platí v Sarjah v autobusech u řidiče, nebo zda se někde prodávají extra jízdenky na autobus směr Dubaj.
13. 11. 2014, 00:29:21
Luvák
Luvák

Naprosto geniální diskuze :D Nesmyslný příspěvek o Ekvádoru, pak dotaz na MHD v SAE a to vše zařazené jako zajímavosti Sv. Tomáše :D

27. 05. 2016, 13:12:43
Johny
Johny

Co to je Stezko? :D

30. 06. 2017, 15:34:14

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Necestujeme, abychom utekli od našeho života, cestujeme, aby nám neutekl život.