Doprava

Pro dopravu z ČR do Malajsie je hlavním dopravním prostředkem letadlo. Mezinárodní letiště Kuala Lumpur je nejdůležitějším letištěm v zemi, kam přilétá naprostá většina všech mezinárodních letů, a také jsou odtud vypravovány lety do celého světa.

Nejlepší tipy na levné letenky naleznete na cestujlevne.com/malajsie.

V Malajsii je velmi dobrá autobusová síť zajišťující spojení do všech turisticky atraktivních míst. Ceny jízdenek jsou na příznivé úrovni. Autobusy jsou většinou vybaveny klimatizací a pohodlnými sedadly. Autobusy jsou levné, i když pojedete těmi lepšími, tak přirážka není tak velká. Pro nás Evropany to bude stále levnější, než autobusy v ČR.

Vlakové spojení především na poloostrovní části je snadno dostupné a využitelné pro cestování na jihozápadní části poloostrova, včetně možností cestování do Singapuru a Thajska. [cut]

Na Borneu jsou oblíbeným dopravním prostředkem lodě využívající množství vodních toků. Vnitrostátní letecká přeprava je na vysoké úrovni a cenově rovněž dostupná. Stopování není v místě obvyklé, ale lze jej bez problémů použít zejména na kratší vzdálenosti.

Taxi jsou levnější než ČR, ale stejně pohodlné.

Nejlepším způsobem, jak cestovat na vzdálenější místa, je letět letadlem, protože vnitrostátní linky jsou cenově přijatelné a vy si tím ušetříte spoustu času, než kdybyste jeli autobusem.

Velké upozornění: Letiště Kuala Lumpur není v Kuala Lumpur, ale hodinu jízdy autem! Takže máte-li v na letišti v KL čekat třeba 8 hodin a plánuje navštívit centrum, tak si to dobře rozmyslete a časově propočítejte.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: