HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

23. 8. Malajská vláda zvažuje otevření cest na ostrov Langkawi. Projekt by mohl být zahájen, až bude očkováno alespoň 80 % obyvatel Langkawi.

14.10.2020 Malajsie je pro cestovatele uzavřena až do konce roku 2020.

Z bezpečnostního hlediska patří Malajsie stále k poměrně bezproblémovým zemím v regionu Jihovýchodní Asie. Malajské úřady tvrdě postihují trestné činy spojené s výrobou, pašováním a distribucí narkotik, často jsou ukládány i tresty smrti.

Bezpečnost

Malajsie je převážně muslimská země se silnějšími prvky islámu než v Indonésii, takže chcete-li o tomto tématu diskutovat s místními, tak buďte opatrní a slušní.

Pokud vám z kapsy nepoleze polootevřená penězi nacpaná peněženka a zároveň nebudete mít na zádech otevřený batoh, tak vás nikdo jen tak neokrade. Jen si dejte pozor při smlouvání, kde vás sice můžou napálit na ceně, ale neokradou vás. Jen vydělají na vaši hlouposti.

Zdraví

V hlavním městě Kuala Lumpur, ani v pobřežních turistických oblastech včetně ostrovů Patan a Langkawi se malárie nevyskytuje. Riziko infekce hrozí při návštěvě venkova a pralesních oblastí, zejména v období dešťů.

Pro dlouhodobé pobyty se doporučuje očkování proti žloutence (hepatitidě) typu A i B a proti břišnímu tyfu. Pro krátkodobé pobyty se prakticky doporučuje pouze platné očkování/přeočkování proti tetanu a používání repelentů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: