Doprava

[cut]Po občanské válce ukončené v roce 1991 se dopravní infrastruktura poměrně rychle obnovila a dnes existuje jak síť autobusových linek, tak sdílených taxíků. Doprava do některých míst (například údolím Qadisha) je sice omezena na jeden-dva spoje denně, avšak téměř vždy si můžete pronajmout taxík. A nebo nespěchat a počkat do dalšího dne. Orientační ceny: Bejrút – Sidon, Bejrút – Jbail (Byblos), Džbail – Trablus po 1 dolaru, Trablus – Bcharré (horní hranice posvátného údolí Qadisha) necelé 2 dolary.

Pozemní spojení existuje pouze se Sýrií, hranice s Izraelem je zcela uzavřena a není radno se v její blízkosti pohybovat. Za cenu kolem 125 dolarů se dá dostat lodí na Kypr.

Do Libanonu létá pravidelná linka ČSA Praha- Bejrút i přímé letecké spoje z jiných evropských letišť. Pro řízení automobilu je zapotřebí mezinárodní řidičský průkaz. Silnice jsou v relativně dobrém stavu, provoz chaotický. Meziměstská a hromadná doprava téměř žádná. Železniční síť zde neexistuje. K přepravě jsou běžně používány osobní automobily, taxíky nebo levné kolektivní taxi.

Nejlepší tipy na levné letenky naleznete na cestujlevne.com/libanon.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: