Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: chrámy Angkor Vat, jezero Tonlé Sap, metropole Phnompenh s nedalekým popravištěm Choeung Ek, předangkorské chrámy v Sambor Prei Kuk, domorodé kmeny v provincii Ratanakiri, pěkné pláže na jihu země, neobydlené ostrovy kolem pobřeží a potápění v čistých vodách Thajského zálivu.

Cestopisy z Kambodže

Kambodža je království v jihovýchodní Asii, které dodnes zůstává téměř nedotčeno turistickým ruchem. Je to země nesoucí dědictví mocné říše Khmerů z 9. – 14. století. Tvář dnešní Kambodži však nese také bolest ze 70. let, kdy zde docházelo ke zvěrstvem Rudých Khmerů, kteří za cenu životů dvou miliónů lidí hodlali proměnit zemi v maoistické, rolníky řízené zemědělské družstvo. To vše už je historií a dnes se poměrně bezpečná Kambodža začíná pomalu otevírat světu.

Jeden z mnoha chrámů, Angkor

Hodně cestovatelů sem přilétá nebo přijíždí z Thajska jenom proto, aby si prohlédli chrámový komplex Angkor Vat. Ten je zatím jedinou široce známou turistickou atrakcí země, avšak kdo zůstane déle, bude odměněn buddhistickými stúpami zdobenými plátky zlata, úžasnými plážemi, divokými pralesy s rozvalinami starověkých chrámů a původním obyvatelstvem z horských kmenů. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Kambodže.

Tržiště v Banlungu, KambodžaTržiště v Banlungu, Kambodža

Ráj na zemi, KambodžaRáj na zemi, Kambodža

ÚsměvÚsměv

Zajímavosti v Kambodži

Země je pokryta bujnými deštnými lesy, pastvinami a rýžovými poli, ve vysokých horách pak borovými lesy. Protéká jí jihoasijský veletok Mekong, na němž existenčně závisí většina obyvatel. Severozápadně od metropole Phnompenhu se rozkládá velké jezero Tonlé Sap, do něhož Mekong v době rozvodnění zatlačuje zpět vodu a plocha jezera se až zdvojnásobuje. Kambodžané jsou až neskutečně pohostinní lidévěčným úsměvem na tváři. S radostí věnují peníze i část své sklizně na stavbu nových buddhistických chrámů, i když jim pro vlastní rodinu zbyde jen jediná miska rýže na den.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: