Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Tokyo a jeho svatyně i mrakodrapy, Kyóto a Nara plné nábožeských staveb a paláců, chrámový komplex Tóshogú, výstup na horu Fuji-San, horské lázně Judanaka, tradiční život v městečku Shirokawa, národní parky Shikocu-Tóya a Daisecuzan.

Cestopisy z Japonska

Pravá duše Japonska je ukryta mimo města, v překrásné japonské přírodě. Většina území Japonska je hornatá, zbytek tvoří hustě osídlené nížiny. Nejvyšší horou je sopka Fuji – San, svatá hora se sněhovou čepicí, jejíž vrchol sahá do výšky 3 776 metrů. Nejvíce dalších vysokých vrcholů je soustředěno na ostrově Honshú, jemuž se přezdívá Japonské Alpy.

Vulkanickou činností vzniklo v japonských horách mnoho jezer, z nichž největší je Biwa poblíž Kyóta. Japonsko je nazýváno Zemí vycházejícího slunce. Rozkládá se na ostrovech Honshú, Hokkaidó, Kyúshú, Shikoku a souostroví Ryúkyú na jihovýchod od pevninské Asie. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Japonska.

Zajímavosti v Japonsku

Tato země vyniká překrásnou nedotčenou přírodou i největšími a nejlidnatějšími městy světa, v nichž vznikají nové průkopnické technologie a produkty. Města fascinují moderními stavbami a mimořádným počtem lidí na čtvereční kilometr. Japonská kultura je velmi svébytná a po staletí ovlivňuje západní smýšlení. Přestože se Japonsko stalo během 20. století nedílnou součástí západní civilizace a zařadilo se mezi země s nejrozvinutější ekonomikou, životním stylem a myšlením, zůstává i nadále v mnoha směrech ve svém vlastním tradičním světě.

Další fotky z Japonska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: