HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: svaté město Jeruzalém, moderní metropole Tel Aviv, historická města Haifa, Jericho a Nazaret, mešita Nabi Musa s údajným hrobem Mojžíše, svaté židovské město Tiberias.

Cestopisy z Izraele

Židovský stát je pro cestovatele velice lákavou zemí. Důvody návštěvy Izraele mohou být různé. Pro mnoho návštěvníků je Svatou zemí, a vyhledávají tedy především církevní památky, kterých je v zemi mnoho. Na své si přijdou i milovníci starých dob, neboť se mohou kochat pohledem na vykopávky starobylých měst a staveb z dob před naším letopočtem.

Pokud chcete zažít netradiční zážitek, vydejte se s batohem na přechod pouště Negev, zažijte tradiční oslavy židovského svátku Lag ba-omer nebo křesťanské oslavy Velikonoc přímo v Jeruzalémě, město Betlém, kde se měl narodit Ježíš, a nedaleký starý klášter mer Saba, a nebo Golanské výšiny, kde z blízka uvidíte stopy izraelsko-palestinského konfliktu.

Biblické dědictví dnešního Izraele je staré a jeho historie je i v tomto ohledu neobyčejně obsáhlá a pestrá. Do země přijíždějí židovští návštěvníci, kteří hledají vlastní identitu. Ovšem největší skupinu cizinců tvoří zájemci o dovolenou u mořePřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Izraele.

Zajímavosti v Izraeli

Izrael se nachází na Blízkém východě. Vznikl v roce 1948 jako židovský stát. Je to umělý státní útvar umístěný na území někdejší Britské Palestiny, a proto jej od jeho počátku provázejí konflikty původního palestinského obyvatelstva a Židů. Arabové tvoří asi 14 procent obyvatelstva země. Naprostá většina Izraelců jsou židé, sekulární Židé tvoří asi jednu pětinu obyvatel. Bezpečnostní situace se dodnes neustále mění, proto doporučujeme informovat se před odjezdem do Izraele o aktuální situaci.

Další fotky z Izraele si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: