Stručný průvodce

Jako místo, odkud vzešly významné starověké civilizace, nabízí Irák celou řadu historických památek. Válečné konflikty, jimiž Irák v poměrně nedávné době prošel, však vedly ke zničení mnoha vzácných objektů.

Cestopisy z Iráku

S výjimkou tří severních kurdských provincií, není bezpečnostní situace v Iráku vhodná pro turistiku. Velvyslanectví ČR v Bagdádu návštěvu této země nedoporučuje s ohledem na vysoké riziko únosu, zranění či usmrcení.

IRAK

Irácká republika se rozkládá v jihozápadní Asii okolo nížinaté Mezopotámie, kolébky civilizací. Na jejím jihu se nacházejí močály, sever země je mírně zvlněný a zasahují sem vysokohorská pásma Íránu a Turecka. Směrem k západu se zdvihá Syrská pouštní tabule. Takřka polovinu území zabírají pouštěPřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Íráku.

Zajímavosti v Iráku

Co by vám nemělo uniknout: rozvaliny světoznámého Babylónu, druhé největší město Iráku Basra, jedno z nejsvatějších poutních míst šíítů Nadžaf, jedno z nejlépe zachovalých starobylých měst Iráku Nimrud, citadela v hlavním městě iráckého Kurdistánu Irbílu.

Další fotky z Iráku si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: