Doprava

Doprava do země Letecky: Mezinárodní lety přistávají v Manile, Davao a Cebu. Lodí, pokud nemáte vlastní nebo si nestopnete nějakou nákladní, je prakticky nemožné se do země dostat.

Doprava v zemi

Letecky: Místní letecké spojení zajišťují státní Philippine Airlines a soukromí nízkonákladoví dopravci Cebu Pacific Air, Air Philippines aj. Na některé ostrovy létají pouze malá soukromá nebo hotelová letadla. Pronajmout si lze i aerotaxi nebo helikoptéry.

Autobusem: Dobře se lze přepravovat na větších ostrovech jako je Mindanao, Luzon nebo Negros, kde jezdí množství autobusů. Většina dálkových spojů vyjíždí brzo ráno nebo pozdě odpoledne. Spojení mezí místními vesnicemi a menšími městy a dopravu ve městech zajišťují staré neklimatizované „jeepney“ (prodloužené a upravené džípy americké armády).

Vlakem: Jedinou použitelnou železniční tratí je spojení z Manily do jihovýchodní části Luzonu.

Lodí: Nepřeberné množství spojení mezi jednotlivými ostrovy zajišťují jak malé bárky tak i luxusní katamarány. V případě rozbouřeného moře může být doprava na menších a starších lodích nebezpečná.[cut]

Taxi: V místě můžete cestovat levnými taxíky. Těch je všude dostatek a zastaví na znamení. Až na opravdové výjimky (dopravní špičky v Manile např. v pátek odpoledne a večer) neexistují dlouhá čekací stání. Přestože by všichni taxikáři měli používat při jízdě taxametr, v případě cizinců se snaží často prosadit několikanásobně vyšší ceny bez použití taxametru. Pokud je ve voze taxametr, je nutno trvat na jeho zapnutí. Dále můžete vyzkoušet místní rikši a tříkolky nebo jeepney a mikrobusy – vše velmi levné.

Pronájem aut a motocyklů: Řidiči starší 25 let si mohou zapůjčit auta ve všech větších městech a turistických oblastech. Někde si lze zapůjčit i malé motorky. Pokud nemáte moc času a chcete se vyhnout komplikacím a improvizaci po cestě, doporučujeme vám levné cestování v najatém automobilu s řidičem / průvodcem. Buďte však připraveni, že celý váš itinerář může být narušen nebo změněn díky nenadálým komplikacím jako jsou vlivy počasí, policejní uzávěry, sesuvy půdy, nehody apod.[/cut]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: