Internet, telefon, média

Na celém území Filipín je rozvinutá síť místních operátorů, roaming s českými operátory funguje bez problémů. Místní předplacené sim karty lze kdekoliv a levně zakoupit – volat a posílat smsky domů vás přijde mnohem levněji, než s roamingem českých operátorů.

S telefonováním jsem měl vždy problémy. Vodafone rooming nefungoval, daly se posílat zprávy, nedalo se volat. SMS občas chodí, občas nechodí. Je problém se dovolat na Filipíny z ČR. Spojení přes callback (odorik) je často nekvalitní, že hlasu je těžko rozumět. Přímé spojení je drahé (4. pásmo)

Přímé telefonické spojení do Evropy je možné z hotelů, pošty a telefonních budek na karty. Dříve než uskutečníte telefonát do zahraničí, zjistěte si telefonní tarify (zejména v hotelech). Sazby mohou být velmi vysoké, naskakují po několika tónech a často ke spojení vůbec nedojde. Internetové kavárny jsou dostupné ve všech menších městech. Možné je také připojit váš notebook v každém dobrém hotelu buď modemem nebo místní sítí. Spojení je často dosti pomalé. V některých oblastech doposud nebyly zavedeny pevné telefonní linky.[cut]

Důležitá telefonní čísla

Hasiči: 16016
Policie: 117, 166
Ambulance: 117, 16911

Míry a váhy, elektřina

Metrický systém. Elektrické napětí 110 V nebo 220 V, 50-60 Hz (někde je nutný stabilizátor napětí). V některých nepřístupných oblastech není dosud zavedena elektřina.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: