Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: vulkanické vrcholy Petit Piton a Gros Piton, botanická zahrada Diamond Waterfalls Botanical Garden nedaleko městečka Soufrière, pozorování ptactva v přírodní rezervaci Frigate Islands Nature Reserve a sírové prameny Sulphur Springs.

Cestopisy ze Svaté Lucie

Svatá Lucie je ostrovní stát v Karibském moři v souostroví Malé Antily (patří mezi Návětrné ostrovy ) mezi Martinikem a Sv. Vincencem. Je to zelený ostrov s hornatým vnitrozemím, pobřežní linii vytvářejí romantické pláže a tajuplné jeskyně. Na jihu ostrova se dramaticky tyčí dva vulkanické vrcholky Petit Piton a Gros Piton, podle kterých je ostrov dobře rozeznatelný.

Malý a Velký Piton, Svatá Lucie

Přestože v posledních letech prošel turistický ruch na ostrově dynamickým vývojem, nepatří toto místo k přeplněným destinacím. Většina hotelových zařízení je na severozápadním pobřeží a vnitrozemí a jih ostrova představuje zajímavou směsici deštného lesa, malých rybářských vesniček a rozlehlých banánových plantáží. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Svaté Lucie.

Prales, Svatá LuciePrales, Svatá Lucie

Prodavač ovoce, Svatá LucieProdavač ovoce, Svatá Lucie

Laborie Bay Beach, Svatá LucieLaborie Bay Beach, Svatá Lucie

Zajímavosti ze Svaté Lucie

Vnitrozemí ostrova Sv. Lucie je hornaté, s nejvyšším vrcholkem Mt Gimie (950m) na jihozápadě, z hor padají hluboká údolí, v nichž rostou banánovníky a kokosové palmy. Geologicky nejzajímavější oblastí je oblast Soufrière na západním pobřeží – dva kónické vulkanické vrcholy Petit Piton a Gros Piton, dosahující kolem 760 m, a mezi nimi horké bublající sírové prameny Sulphur Springs. Co se týká vegetace na ostrově, sušší oblasti, kde rostou pouze kaktusy a ibišky, se tu střídají s džunglemi s divokými orchidejemi, liánami a dalším bujným exotickým rostlinstvem. Již pouhých 10% povrchu je nyní pokryto zbytkem deštného lesa, který je chráněnou přírodní rezervací, zdejší chloubou jsou vzrostlé gumovníky.

Další fotky ze Svaté Lucie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: