Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: katedrála Metropolitana v hlavním městě San Salvador, město La Unión,  jezera Coatepeque, Guija, Ilopango, mayské ruiny Tazumal, vulkán Izalco, národní park Montecristo El-Trifinio a Ďáblova brána v Tierra Linda.

Cestopisy ze Salvadoru

El Salvador, malá a rozmanitá země plná kontrastů, je nazývaná Palečkem Ameriky. Salvador je přímořský stát v Střední Americe při pobřeží Tichého oceánu.

Mayský prodavač suvenýrů

Utváří ji převážně sopečná pohoří, většina sopek je vyhaslá a v jejich kráterech a lávových prohlubeninách se během věků vytvořila lávová jezera,na jihu se ještě dnes můžete setkat s činnými sopkami. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Salvadoru.

Hotel Decameron SalinitasHotel Decameron Salinitas

Mayské suvenýryMayské suvenýry

Hotel Decameron SalinitasHotel Decameron Salinitas

Zajímavosti v Salvadoru

Na celém území El Salvadoru můžete navštívitnepřeberné množství církevních staveb hlavně barokního stylu. Důležitý vliv na utváření místní kultury a tradic mělo kromě křesťanstvítaké mayské období. Zemi proslavily četné archeologické nálezy starých mayských měst, které spadají do období až 3 000 let před Kr. Nejznámější je archeologické naleziště Joya de Cerén okres San Juan Opico. Mnohá místa jsou porostlá dubovými a borovými lesy, naleznete zde mangrovové porosty a rozsáhlé savany. Rozšířené je pěstování kávovníku a sběr peruánského balzámu ze stromu Moroxylon Pereirae.

Další fotky ze Salvadoru si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: