Počasí

Obecně lze zemi rozdělit na 3 různé zóny: pobřeží Pacifiku i Atlantiku (do 750 m n.m.) kde je teplota v rozmezí obvyklých 22-30°C, v květnu teplota může dosáhnout určitého maxima i okolo 36-38°C, další oblasti jsou pohoří (750 – 1600 m n.m.), kde je většinou teplota 15-25°C, a hory (nad 1600 m n.m.), kde díky své nadmořské výšce je pouze do 10°C.

El Salvador má tropické přímořské podnebí se suchou a deštivou sezónou. Suchá sezóna trvá přibližně od listopadu do konce května a deštivá je ten zbytek roku, tedy od května do října.

Během deštivé sezóny můžete očekávat déšť hlavně během odpoledne, obvykle dopoledne bývají suchá a slunečná. I tak, déšť trvá pouze hodinu nebo dvě a poté opět zcela vyjasní. Není obvyklé, že by zde pršelo soustavně několik celých dní po sobě.

Také je dobré vědět, že s deštěm se zde neochlazuje, jak jsme zvyklí z našich končin. I větší déšť je zde celkem příjemnou záležitostí, je teplý a tak vám ani nevadí, že moknete. Deštivá sezóna může být problémem pouze ve směru dostupnosti některých horských lokalit, kde se rozbahní silnice a některá auta zde pak nemohou projet, silnice se někdy zablokují a vyproštění trvá delší dobu.

Pokud budete do El Salvadoru cestovat v deštivé sezóně, je potřeba pouze dbát zvýšené opatrnosti v případě pronajmutí auta a vždy lépe pronajímat 4×4 a nikoliv malá auta, která nejsou vhodná do stoupání v horách po rozbahněné cestě. Ne všude je asfalt a také na organizovaných výletech je potřeba počítat s občasnými komplikace z důvodu deště.

S aktualizací online průvodce nám pomohla Irena AndrlováCK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: