Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Teotihuacán, pláže v Cancúnu, Los Cabos, Palenque, železnice Chihuahua al Pasífico, Mexico City, rybářské městečko Zihuatanejo, koloniální Puebla a San Cristóbal de las Casas či pohřebiště Monte Alban. A nezapomeňte na tequilu.

Navštivte Mexiko, zemi nádherných pláží, památek a gastronomie. Vybrat si můžete z celké řady poznávacích zájezdů, zájezdů na vlastní pěst nebo z pobytových zájezdů. Mexiko je ideální zemí pro kombinaci relaxu a poznávání.

Cestopisy z Mexika

Mexiko je úchvatnou zemí s monumentálními památkami mayské a aztécké kultury, krásným písčitým pobřežím a teplým mořem. Leží z větší části v Severní Americe mezi Tichým oceánem a Mexickým zálivem.

Pobřeží Mexika jsou nížinná, někde s lagunami. Tyrkysové vody Karibiku a sytě modré Cortézovo moře lemují bílé písečné pláže. Potápění na korálovém útesu na ostrově Cozumel je považováno za třetí nejlepší na světě. Většinu země však zaujímají vysoké Kordillery. Severní pouště a polopouště směrem k jihu přecházejí v savany a tropické lesy. Nejjižněji položený, tropický poloostrov Yuacatan je tvořen vápencovou plošinou s krasovými tvary. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků dělá z Mexika stále oblíbenější cestovatelskou destinaci. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Mexika.

Zajímavosti v Mexiku

Země se dlouhodobě nachází v nestabilní situaci. Ekonomická krize v 90. letech přinesla vysokou kriminalitu a masovou ilegální emigraci do sousedních USA. Provincie Chiapas v jižní části je dlouhé roky dějištěm zapatistického povstání. Oblast navíc postihují zemětřesení, z nichž nejhorší zničilo Mexiko City v roce 1985. Jižní a východní pobřeží často zasahují hurikány.

Další fotky z Mexika si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: