Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: města Santiago de Cuba, Trinidad, Havana, letovisko Baracoa, vápencová oblast Pinar del Río Province, pirátský ostrov Isla de la Juventud, národní park Gran Parque Nacional Sierra Maestra.

Webový portál Casa Santa Fe Cuba poskytuje seznam všech možností ubytování v soukromých domech a bytech na Kubě – Casa particular. Pokud se chystáte cestovat na Kubu, své ubytování si můžete zařídit z pohodlí svého domova v on-line rezervačním systému.

Cestopisy z Kuby

Ostrov Kuba je součástí souostroví Velkých Antil a odděluje Karibské moře a Atlantický oceán. Je největším a nejméně komercializovaným ostrovem této oblasti a jednou z posledních světových bašt komunismu. V čele státu po smrti Fidela Castra stojí jeho bratr Raúl Castro. Ekonomika země je státem řízená, životní úroveň po rozpadu tzv. socialistické soustavy výrazně poklesla.

Relativní politická izolace Kuby zabránila náporu cestovatelů, přestože zdejší obyvatelé jsou k nim vlídní a místní slunečné počasí víc než lákavé. I když se země rychle mění, typická kubánská mentalita přetrvává, život na Kubě je plný paradoxů. Vedle měst, kterými se nese neustále rytmus cha-cha, se tu najdou místa ve vnitrozemí a na plážích plná latinskoamerické pohody jako stvořená pro ty, kdo chtějí relaxovat a třeba si jen v klidu vykouřit kubánský doutník ve stínu palmy. Kromě toho vás zde čeká spousta překvapení, jakými je třeba ekovesnice Las Terrazas. Zjistěte si, jak procestovat celou Kubu!

Hlavní město Havana nadchne snad každého cestovatele. Město žije bouřlivým nočním životem v mnoha nočních a hudebních klubech, kinech a divadlech. Nenechte si ujít ani typický kubánský doutník, vynikající rum a obdivujte veterány, kterých jsou silnice stále plné.

Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Kuby.

Zajímavosti z Kuby

Povrch ostrova je převážně nížinný s vápencovými krasovými plošinami, na jihovýchodě se zdvihají hory Sierra Maestra. Členité pobřeží lemují korálové útesy a četné ostrůvky. Nádherné šnorchlování si můžete užít třeba u známé Zátoky sviní. Podnebí je tu tropické pasátové, v horách rostou stále zelené tropické lesy, jinak savany. Určitě si nenechte ujít kubánské přírodní krásky národní park El Yunque a Národní park Alexandera Humboldta.

Další fotky z Kuby si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: