HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

4.1.2021 Pro vstup do země je nutný negativní PCR test (ne starší 72 hodin). Platí také povinnost testů na místě a vyčkání v izolaci na jejich výsledky.

17.11. Cestovatelé musí vyplnit formulář a podstoupit na místě test. Jsou přepraveni přímo do svého hotelu, kde čekají na výsledky testu.

13.10.2020 Kuba je pro cestovatele uzavřena.

Bezpečnostní situace v zemi je relativně dobrá vzhledem k všudypřítomnosti policie ve všech cestovatelsky zajímavých místech a na silnicích. Ani na okrajích měst jsme ale neměli pocit nebezpečí.

Kvůli drobným krádežím je užitečné dodržovat několik praktických pravidel. Nenechávat zavazadla ani chvíli bez dozoru, nenocovat v parku či na plážích, neprocházet se v nočních či ranních hodinách s větším množstvím peněz či s kamerou nebo foťákem, nechodit do prázdných uliček Havany, nevozit s sebou na Kubu cenné předměty, oblékat se nenápadně a finance si rozdělit na více míst a více osobám, auta parkovat vždy na hlídaných parkovištích, ofotit si doklady a v případě, že jste žena, necestovat sama.

Očkování

Před cestou zjistěte od lékaře na očkování a cestovní medicínu aktuální informace ohledně očkování.Obecně jsou pro pobyt na Kubě doporučena tato očkování virová hepatitida typ A, břišní tyfus, tetanus, spalničky. Virová hepatitida typ B – očkování se doporučuje v závislosti na délce, charakteru pobytu a chování cestovatelů. Záškrt – doporučuje se uvážit očkování, Vzteklina – očkování doporučeno s přihlédnutím k místnímu riziku.

Zdraví

Zdravotní rizika při běžném zájezdu nejsou téměř žádná. Přibalte si ale dostatek léků na různé problémy všetně průjmu, lékárny jsou špatně vybavené a málokde se domluvíte jinak než španělsky.

Pozor si dejte na vodu – tu z kohoutku rozhodně není bezpečné pít. Kupujte raději balenou vodu. Podobný problém je u všudypřítomných mojito koktejlů a piňa colad, bezpečnější je dát si je bez ledu. Pozor také na zeleninu v restauracích, pokud se nedá oloupat, raději ji nejezte.

V souvislosti s rozmachem viru Zika v Jižní Americe je potřeba věnovat pozornosti i rizikům v Karibiku. V roce 2017 jsme viděli na Kubě informační letáky, varující před nebezpečím Zika.

Nezapomeňte

  • turistickou kartu (vízum)
  • doklad o pojištění
  • dostatečnou hotovost
  • konverzační příručku
  • adaptér na zásuvky amerického typu
  • skrytou ledvinku na peníze
  • lékárničku a dostatek léků
  • repelent, opalovací krém s vysokým faktorem

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: