HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Miniprůvodce

Naše tipy, co by vám nemělo v Kolumbii uniknout:  metropole Bogota, historické město Cartagena, městečko Villa de Leyva, muzeum a nádherné parky v Mendelínu, druhá největší solná katedrála na světě Catedral de Sal v Zipaquirá, kávovou oblast Eje Cafetero, Údolí soch v okolí řeky Magdaleny a samozřejmě ochutnávka výborné kolumbijské kávy! DoJizniAmeriky.cz je cestovní kancelář Honzy Brotánka specializující se výhradně na Jižní Ameriku. Majitel CK v Kolumbii žije, takže ji opravdu skvěle zná. S nimi poznáte řadu krásných míst, která ještě turisté neobjevili, ale brzy objeví.

Cestopisy z Kolumbie

Kolumbijská republika se nachází na severozápadě Jižní Ameriky u pobřeží Karibského moře a Tichého oceánu. Při pobřeží se nacházejí nížiny, ve vnitrozemí vysokohorské Kordillery s náhorními plošinami.

Podnebí je vlhké rovníkové, v horách horské. V nížinách rostou deštné pralesy a savany, ve vyšších polohách pak horské lesy a velehorské stepi. Nachází se zde i množství archeologických nalezišť a parků například Národní archeologický park Tierradentro a archeologický park San Augustín. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Kolumbie.

Zajímavosti v Kolumbii

Kolumbie svým návštěníkům nabízí mnohé – diskotéky, noční bary (město Cali), salsu, karibské pláže , korálové útesy, stará španělská opevnění, posvátná indiánská místa, Údolí soch v okolí řeky Magdaleny a krásné hory.  To všechno najdete v Kolumbii, jedné z nejkrásnějších, ale zároveň i nejnebezpečnějších zemí Latinské Ameriky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: